Chief Compliance Officer у фінансових компаніях: формальна вимога чи необхідність
У період глобальної трансформації та оновлення «правил гри» на небанківському фінансовому ринку серед учасників ринку дискутується питання обов’язковості запровадження комплаєнс-системи.
У період глобальної трансформації та оновлення «правил гри» на небанківському фінансовому ринку серед учасників ринку дискутується питання обов’язковості запровадження комплаєнс-системи. Для банків – це давно не новина, а для фінансових установ – це питання є одним із нових челенджів.
Комплаєнс у контексті банківської діяльності вперше було застосовано Базельським комітетом з банківського нагляду в 2005 році і у спрощеному варіанті визначалося як контроль за дотриманням вимог законодавства, внутрішніх процедур та положень, відповідних стандартів саморегулівної організації та кодексів поведінки, що застосовуються у банківській діяльності (законам, внутрішнім правилам та галузевим стандартам).
Через численні внутрішні маніпуляції, надання незаконних переваг, витоки інсайдерської інформації та інших проблемних моментів, що згодом викривалися у великих європейських та міжнародних компаніях і призводили до маштабних втрат, підхід до комплаєнсу дедалі змінювався. Комплаєнс став одним із найбільш важливих функціональних елементів побудови системи управління в компанії, яка зацікавлена у прозорому викокоефективному бізнесі та збереженні власної ділової репутації.
З розвитком цифровізації та фінтеху вимоги до комплаєнсу зростали та трансформовувалися, і наразі управління комплаєнс-ризиками у фінансові сфері покриває численні операційні, юридичні, репутаційні, фінансові ризики, в тому числі і новітні, пов’язані із порушенням норм GDPR, PCI DSS, кіберзлочинністю; відмиванням коштів та фінансуванням тероризму; ризики, що випливають із конфлікту інтересів менеджменту та працівників; ризиків щодо порушення правил доброчесної конкуренції, інтелектуальної власності, розкриття інформації, збереження конфіденційної інформації; поведінки зі споживачами.
Із переходом небанківського фінансового сектору під регулювання Нацбанку усі відчули як активно змінюється практично все законодавче поле, що вже само по собі є величезним викликом як для власників бізнесу, так і для менеджменту. Для того, щоб ефективно модернізувати діяльність у відповідності до нових вимог важливо також цілісно розуміти весь спектр майбутніх регуляторних змін та їх грамотного застосування.
На практиці це вже зараз породжує необхідність залучення досвідчених Chief Compliance Officer (ССО) з комплексним розумінням усіх процесів фінансових установ та нормативних вимог для можливості оцінити усі слабкі сторони роботи компанії, вибудувати оптимальний бізнес-процес та попередити негативні наслідки.
За таких умов небанкам, які прагнуть успішно пройти трансформацію та посилити свої позиції на ринку, необхідно зосередитися на побудові дієвої системи комплаєнсу, таким чином, щоб налагодити побудову ефективних бізнес-процесів з дотриманням усіх законодавчих вимог.
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
-
Найкращі вбрання конкурсу "Міс Всесвіт-2024" – фото
Життя 28542
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 8909
-
Кольори заходу сонця і мексиканський стиль: нова колекція Carolina Herrera: ФОТО
Життя 4789
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 4171
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 3859