Народні депутати України Андрій Павловський та Костянтин Бондарєв пропонують знизити прийняту ставку податку до закону № 797-VI “Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування”.
25 грудня 2008 року Верховна Рада України ухвалила закон № 797-VI “Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування”. Ним, зокрема, внесено зміни до статті 3 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших
25 грудня 2008 року Верховна РадаУкраїни ухвалила закон № 797-VI “Про внесеннязмін до деяких законів України з питаньоподаткування”. Ним, зокрема, внесено зміни до статті 3 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", в якому по окремих статтяхставку податку підвищено в три рази. Народні депутати України Андрій Павловський та Костянтин Бондарєв пропонуютьзнизити прийняту ставку податку. Відповідний законопроект внесено 16 січня 2009року.
Ми вважаємо невиправданим підвищення цього податку,бо таке підвищення може завдати серйозних збитків сімейному бюджетуавтолюбителів та загалом не відповідає ідеї цього податку .
Податок з власників транспортних засобів є, по-перше, способомфінансування дорожних фондів, тобто витрачається на ремонт доріг. Чим більшечасу власник автомобіля користувався дорогами – тим більше він має платити. По-друге,цей податок є податком на розкіш, бо власники дорогих автомобілів з великимоб’ємом двигуна та власники колекцій старовинних автомобілів повинні платитибільше за звичайного автолюбителя.
Моя точка зору - було невиправдано підвищено податкизі середньостатистичних транспортних засобів замість того, щоб в умовах кризиперекласти податковий тягар перш за все на дуже забезпечених власників автівок. Хочу підкреслити: ставкиподатку потребували індексації відповідно до рівня інфляції, про що вже давно йшла мова.
Я ще 1серпня минулого року подав законопроект, в якому передбачалося встановитиподаток з власників “легковушок” об’ємом циліндрів двигуна від 2501 куб. см до3500 куб. см на рівні 25 грн. зі 100 куб см. для нових та 30 грн. для тих, щовикористовувалися до 8 років, а для кубатури 1801-2500 залишити 10-12 грн. засто кубів. На жаль, мій законопроект не пройшов, натомість було прийнято іншийзаконопроект, в якому для кубатури 2201-3000 податок складає75-90 грн., а від 3001 кубів аж 120-135 грн.
Таким чином, зараз склалася ненормальна ситуація, колинебагатих власників соціальних “легковушок” об’ємом двигуна 2201-2500 куб. см.примушують платити по розцінкам податку за розкіш. Ми наполягаємо на збереженніставки 25-30 грн. для цих автомобілів, саме цього стосується законопроект, поданий мноюта колегою Костянтином Бондарєвим.
Хочу також сказати пару слів на перспективу. Збиратиподаток на транспортні засоби з метою фінансування ремонту доріг в залежностівід кубатури двигуна, безперечно, легко для держави, легко для чиновника. Алетакий підхід в деяких випадках є абсурдним – наприклад, пенсіонер, власник старенької “Волги” повиненсплачувати астрономічні суми за те, що користується машиною більш ніж 8 років. Миповинні відійти від такого спрощеного підходу. І громадські організаціїавтомобілістів зверталися до мене з відповідними пропозиціями.
Транспортний збір логічно було б встановлювати взалежності від таких параметрів, як вартість автомобіля та пробіг. Зрештою, маєсенс пропозиція розділити загальний транспортний збір та податок на розкіш:транспортний збір закласти у вартість палива, беручи за зразок США, а податокна розкіш збирати в залежності від ринкової вартості автівки. Однак такіпрогресивні підходи зустрічають серйозний спротив бюрократичного апарату ісуперечать деяким застарілим нормам податкового законодавства. Ми працюємо надтим, щоб реалізувати пропозиції громадськості у формі законопроектів, але на цепотрібен час і певна воля до реформ. Зараз першочерговим й реальним завданням єусунути допущену несправедливість щодо завищеного податку для власниківлегкових автомобілів об’ємом двигуна 2201-2500 куб. см. Від того, чи вдастьсянам зробити цей маленький крок, залежать перспективи подальших реформ транспортногозбору.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3799
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 369
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 261
- НАБУ: невиправдані надії 229
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 158
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
23358
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17403
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17185
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13710
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 11824