ЄСВ ФОП на загальній системі (перші роз’яснення)
Нарешті на офіційному сайті державної фіскальної служби України з’явились перші коментарі з боку податківців стосовно новорічних змін у ПКУ, серед них є й роз’яснення стосовно гострого для багатьох підприємців питання щодо сплати ЄСВ ФОП на загальній систе
Нарешті на офіційномусайті державної фіскальної служби України з’явились перші коментарі з боку податківцівстосовно новорічних змін у Податковому кодексі.Серед них є й роз’яснення стосовно питання, про яке я писав раніше – чи дійсно виникає обов’язок сплати ЄСВ ФОП назагальній системі, які не отримували дохід (стаття від 14.01.2015).
Наведу повний текстроз’яснення (фрагмент в частині цього питання):
"3) платникам, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб- підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першоїстатті 4 Закону №2464, у яких базою нарахування єдиного внеску є сума доходу(прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком надоходи фізичних осіб та якими у звітному році або окремому місяці звітного рокуне було отримано дохід (прибуток), надано право, у разі необхідності самостійно визначитибазу нарахування. Тобто такі платники, за бажанням, з метою збереженнясобі страхового стажу у році або окремому місяці року, де не було ними отриманодохід (прибуток) можуть самостійно, у разі необхідності, визначити базунарахування єдиного внеску. В такому випадку сума єдиного внеску не можебути меншою за розмір мінімальногострахового внеску та більше максимальної величини бази нарахування єдиноговнеску. Дана норма буде застосовуватися до доходу (прибутку) за 2015 рік."
Отже такі коментаріварто розцінювати як перший крок до визнання податківцями відсутності обов’язкуплатників податків у формі ФОП на загальній системі нараховувати і сплачуватиЄСВ при нульових доходах. Звісно ж хотілося б отримати більш офіційнероз’яснення позиції ДФС з цього питання, адже за податківцями помічалася властивість прибирати подібні коментарі з сайту та "забувати" про них у вирішальний момент.
Що ж, будемо чекати,але позитивний напрям, хоча б одному маленькому питанні ми вже бачимо. Успіхівусім нам.
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька 24.04.2025 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 24.04.2025 13:56
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 458
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 127
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 111
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 100
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 99
-
Зрадник Сальдо отримав підозру за заволодіння Херсонською нафтоперевалкою
Бізнес 8717
-
У Польщі зірвали спробу повернення російських дискаунтерів
Бізнес 7546
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 5529
-
Скільки коштує стати блогером у 2025: реальні історії інфлюенсерок про старт, витрати та заробіток
Життя 4272
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3702