Зниження облікової ставки НБУ до 22%
Зниження облікової ставки стало можливим завдяки уповільненню інфляції в країні та стабілізації ситуації на фінансових ринках, зокрема, збалансованості та відновленню рівноваги на валютному ринку.
«Національний банк України продовжує пом'якшеннягрошово-кредитної політики, розпочате минулого місяця. Поступовий відхід відполітики "дорогих грошей" стає можливим завдяки стійкому зниженнюризиків для цінової стабільності в Україні», - пояснює регулятор.
У липні-серпні була зафіксована дефляція, абазова інфляція була близька до нуля. Проведення виваженої монетарної тафіскальної політики дозволило знизити інфляцію попиту, стабілізувати валютнийринок і знизити інфляційні очікування. Останньому сприятимуть завершенняоперації реструктуризації суверенного боргу України, продовження ефективноїспівпраці з Міжнародним валютним фондом і підтримка з боку інших міжнароднихпартнерів.
Зниження облікової ставки стало можливим завдякиуповільненню інфляції в країні та стабілізації ситуації на фінансових ринках,зокрема, збалансованості та відновленню рівноваги на валютному ринку.
За інформацією Голови НБУ, з початку 2015регулятор викупив на міжбанку понад $ 1,3 млрд. А після того, як в країнупочала заходити валютна виручка запровадив практику проведення валютнихаукціонів, на яких з минулого тижня викупив вже $ 80 млн. Крім того, зараз вУкраїні працює місія Міжнародного валютного фонду, за підсумками якої владарозраховує отримати третій кредитний транш у розмірі $ 1,7 млрд.
«У підсумку золотовалютні резерви НБУ повиннівирости до $ 15 млрд. - Перевищити три місяці імпорту країни. План до кінцяроку: наростити розмір резервів до $ 18 млрд.», - підкреслила Валерія Гонтарєва.
Нагадаємо, що наприкінці серпня цього року слідомза звісткою про реструктуризацію зовнішнього боргу України, Національний банкУкраїни повідомив про зниження облікової ставки з 30% до 27% і анонсував їїподальше зниження при збереженні спокійної ситуації на ринку. З початку року зприводу високої облікової ставки було багато критики на адресу НБУ. Але це буловимушене рішення щоб вгамувати лютневу девальвацію гривні. Фактично це сталопершим зниженням облікової ставки за останні два роки.
Повторне зниження облікової ставки є в ціломупозитивним сигналом для економіки України і зокрема для банківського сектору,підтвердженням комплексу послідовних заходів, спрямованих на виконання цілейНацбанку зі сприяння відновлення економічного зростання.
Тобто прогнози НБУ стосовно стрімкого зниженняінфляції в Україні до 12% до кінця 2016 року є більш оптимістичними, ніжочікувалося.
В довгостроковій перспективі зниження обліковоїставки сприятиме покращенню ситуації на макроекономічному рівні і власне даєпідстави говорити про нові тенденції до кредитування економіки банками.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 478
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 153
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 131
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 93
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 15299
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 8622
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 4374
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 4218
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3866