Що ж насправді відбувається у Вінниці?!
Коли громадськість відчує, що влада будує справедливу Україну, в суспільстві зникне підґрунтя для громадських масових протестів.
В суботу увесьсвіт мав можливість спостерігати за подіями, які відбувалися у Вінниці, якіпородили стійке відчуття дежавю, адже - ретельно спланована акція, яка нагадаламені про Майдан.
Коментуючи протистоянняміж активістами і правоохоронцями біля Вінницької ОДА, ми почули взаємні звинувачення ще вчорашніх союзників. Окремі високопосадовцівже встигли назвати ці протести спланованою акцією, яка інспірована Росією. А організаторимітингу вимагають від нової влади звільнитиголову ОДА Анатолія Олійника, який вирішив через депутатський корпус звільнити очільникаобласної ради Сергія Свитка, що почав процес люстрації на батьківщиніПрезидента. Очевидно, що правда - є , і знаходиться вона десь по середині.
З одного боку «Свобода»,яка програла парламентські вибори, намагається нагадувати про себе і у такийспосіб «допомагає» Путіну розхитувати суспільно-політичну ситуацію в Україні, зіншого – влада, яка прийшла на Майданівських ідеях, не виконала основних вимогМайдану, в тому числі і щодо змінисистеми влади. Щоправда, більшість чиновників поміняли, але система прийняттярішень і безвідповідальності залишилася і продовжує діяти. Прикладом цього мибачили прийняття кулуарних рішень щодо формування Уряду і парламентськихкомітетів, призначення на посади в органи державної влади колишніх прибічниківЯнуковича, утаємничений розподіл коштів з Держбюджету і постійні інтриги зфінансуванням силовиків на Сході.
Як би нам нехотілося «звинувачувати» мітингувальників у Вінниці, мусимо визнати, щосуспільно-політичні настрої активних громадян налаштовані на зміну системивлади. І як би влада не звинувачувала їх в розхитуванні суспільно-політичногомиру в Україні, люди здебільшого налаштовані на протест і природно, що в такомусередовищі комфортно почувають себе диверсанти і провокатори, яким легко вдаєтьсязавести громаду на радикальні дії.
Глава МВС АрсенАваков закликав "міняти владу", а не піддаватись "тактиці іемоціям ідіотів". Але при цьому, забувпояснити через які механізми змінювати владу. Діюче українське законодавство в міжвиборчий період дозволяє громадянамписати скарги і… мітингувати. Скаргами систему влади не зруйнуєш! Звільнити негідногочиновника може тільки його начальник, звільнити міського голову може тількиміська рада, а голову обласної ради – облрада. А якщо депутати не чують своїхгромадян, а центральна влада займається розподілом портфелів і перерозподіломфінансових потоків, що залишається робити громаді?… Знову писати скарги, або ж протестувати!
Моя пропозиціязалишається незмінною. В Україні необхідно дати можливість громадянам самостійновідкликати посадовців. Якщо б сьогодні діяв розроблений громадською кампанією «Завідповідальну владу» законопроект «Провотум недовіри посадовим особам», то мешканці Вінниці мали б інструмент,завдяки якому організували б підписання петиції про вотум недовіри голові ОДА,начальнику міліції, депутатам обласної ради, а не штурмувати приміщення облдержадміністрації, не палили шини і не створювалиб картинку для російської пропаганди. І тоді жодні провокатори не розхитували б народ і з міністромМВС можна було б погодитися.
Тому в нинішнійситуації замість навішування ярликів на активних громадян і звинуваченнями в співпраці з Путіним, українській владі необхідно виконати обіцянки,дані на Майдані – змінити систему влади і припинити незрозумілу для більшостікулуарну політику. Коли громадськістьвідчує, що влада будує справедливуУкраїну, в суспільстві зникне підґрунтя для громадських масових протестів. В іншому випадку, можемо мати масові протести по всій країні, як наслідок, розвал країни, або повернення до влади проросійських-реваншистських сил, як це сталося у 2009 році.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 480
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 158
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 131
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 93
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 17285
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 9861
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 5509
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 4655
-
Дипломатія Трампа між "він так бачить результат" та "нічого не виходить"
Думка 3915