Одноразова грошова допомога військовослужбовцям, що зазнали шкоди здоров’ю
У даній статі розглянемо особливості отримання військовослужбовцями одноразової грошової допомоги у зв’язку із встановленням йому групи інвалідності
У сучасних умовах важливе значення має забезпечення соціального захисту військовослужбовців, які постраждали внаслідок виконання своїх обов'язків перед Вітчизною. Одним зі способів такого захисту є надання одноразової грошової допомоги в разі інвалідності та втрати працездатності. Ця допомога є важливим елементом соціальної підтримки та допомагає забезпечити гідні умови існування для військовослужбовців у випадках, коли вони потребують особливої уваги та підтримки від держави.
У даній статі розглянемо особливості отримання військовослужбовцями одноразової грошової допомоги у зв’язку із встановленням йому групи інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.
Одноразова грошова допомога призначається та виплачується в наступних випадках:
● Якщо військовослужбовець отримав інвалідність через поранення або захворювання, отримані під час виконання військової служби, або якщо інвалідність була встановлена після звільнення з військової служби.
● Якщо військовослужбовець строкової служби, військовозобов'язаний або резервіст, якого призвано на збори або для проходження служби у військовому резерві, став інвалідом через поранення, отримане внаслідок виконання обов'язків військової служби.
● Якщо військовослужбовець отримав поранення або захворів під час виконання обов'язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, або якщо особа, звільнена з військової служби, частково втратила працездатність.
● Якщо військовослужбовець строкової служби отримав поранення або захворів у період проходження ним служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, або якщо особа, звільнена із строкової військової служби, частково втратила працездатність через такі причини.
● Якщо військовозобов'язаний або резервіст отримав поранення або захворів під час виконання обов'язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.
Згідно з Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а також Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975, одноразова грошова допомога може бути призначена військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та іншим категоріям осіб у розмірах, кратних прожитковому мінімуму, в залежності від групи інвалідності:
● І групи: 400-кратний прожитковий мінімум (1 211 200 грн.)
● II групи: 300-кратний прожитковий мінімум (908 400 грн.)
● III групи: 250-кратний прожитковий мінімум (757 000 грн.), а також інших умов.
У разі встановлення інвалідності або втрати працездатності без встановлення інвалідності розмір допомоги не може бути меншим за 70-кратний прожитковий мінімум (211 960 грн.).
Також, одноразова грошова допомога може бути призначена військовослужбовцям та іншим особам, інвалідність яких настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку. У такому випадку розмір допомоги, в залежності від групи інвалідності складає:
● I група – 120-кратний прожитковий мінімум (363 360 грн.);
● I група – 90-кратний прожитковий мінімум (272 520 грн.);
● III група – 70-кратний прожитковий мінімум (211 960 грн.).
У разі часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, одноразова грошова допомога виплачується в залежності від ступеня втрати працездатності. Цей ступінь встановлюється медико-соціальною експертною комісією і розраховується у розмірі, кратному прожитковому мінімуму:
70-кратний прожитковий мінімум: для військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які частково втратили працездатність через поранення або захворювання, отримані в ході виконання військових обов'язків, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби.
50-кратний прожитковий мінімум: для військовослужбовців строкової служби, які частково втратили працездатність через поранення або захворювання, отримані в період служби, а також для осіб, звільнених із строкової служби, які частково втратили працездатність через такі причини, пов'язані з проходженням служби, не пізніше ніж через три місяці після звільнення.
Процедура встановлення інвалідності або втрати працездатності здійснюється в індивідуальному порядку державними закладами охорони здоров'я відповідно до законодавства.
Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.
Підстави, за якими призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, включають такі:
● Поранення, захворювання, інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності, що є наслідком вчинення кримінального або адміністративного правопорушення;
● Вчинення дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;
● Навмисне спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);
● Подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
На даний час існує проблема з отриманням цієї допомоги, яка може виникати через недостатню інформованість про права та процедури отримання, бюрократичні перешкоди або неправильне розуміння законодавства.
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 15.05.2025 10:15
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9608
-
На Тайвані зупинили останній атомний енергоблок
Бізнес 8696
-
Угорщина та Словаччина свідомо залежать від енергоносіїв з РФ, маючи альтернативу: звіт
Бізнес 5338
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 4995
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4510