Як діяти, коли Ваша квартира чи дача частина кооперативу?
Попередньо у своїх блогах розповідав як реєструють різні види нерухомості: земельні ділянки, будинки, споруди та об’єкти, будівництво яких досі не завершено. Сьогодні ж розповім як Вам зареєструвати Ваше майно, якщо воно є частиною кооперативу.
Попередньо у своїх блогах розповідав як реєструють різні види нерухомості: земельні
ділянки, будинки, споруди та об’єкти, будівництво яких досі не завершено. Сьогодні ж розповім як Вам зареєструвати Ваше майно, якщо воно є частиною кооперативу.
Для початку розглянемо випадок, коли Ви реєструєте квартиру житлове або нежитлове приміщення, що розміщені в будівлі, збудованій кооперативом.
Ключовим моментом під час такої реєстрації є дата, якщо будівля введена в експлуатація до 01.01. 2013, то дієте наступним чином:
- отримуєте у кооперативі довідку про те, що Ви є його членом та що у повному обсязі внесли пайовий внесок;
- надсилаєте запит до БТІ (бажано перевірити чи зареєстрований цей будинок, хоча цей обов’язок покладається на реєстратора);
- техпаспорт на Вашу квартиру чи приміщення.
Якщо ж будинок було побудовано після 1 січня 2013 року, то додатково додаються копії таких документів:
- документ, що посвідчує прийняття в експлуатацію побудованого будинку;
- документ, що підтверджує присвоєння будинку адреси (крім реєстрації реконструйованого об’єкта);
- якщо ж будинок реконструювали, то потрібно подати документ, що посвідчує право власності до реконструкції.
У випадку, якщо у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно наявна «системна папка», то такі копії не потрібні.
+ обов’язково подається довідка про членство у кооперативі та внесення Вами пайового внеску у повному обсязі і звісно техпаспорт.
В кооперативі перебуває не будинок, а земельна ділянка і на ній розташована Ваша дача, садиба чи житловий або садовий будинок, які необхідно зареєструвати? Не питання, зверніть увагу на дату будівництва та готуйте наступні документи:
Побудовано ДО 05.08.1992 :
- довідка про членство у кооперативі та внесення пайового внеску в повному обсязі;
- технічний паспорт на, дачу чи житловий або садовий будинок, що знаходяться на ділянці:
- документ про присвоєння адреси, або зареєстроване право власності на ділянку;
- бажаний запит до БТІ( зазвичай - це обов’язок реєстратора).
ПІСЛЯ 05.09.1992:
- та сама довідка про членство та внесення пайового внеску у повному обсязі;
- документ про прийняття в експлуатацію добудованого об’єкта;
- техпаспорт об’єкта;
- рекомендований запит до БТІ (цей обов’язок покладається на реєстратора);
- документ про присвоєння адреси чи право власності на ділянку, що зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Зареєструвати майно, що є частиною кооперативу, не складніше ніж «самостійне». Варто лише уважно перевірити дату та усі необхідні документи.
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
13745
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 7525
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4812
-
Країни ОПЕК+ у червні суттєво збільшать видобуток нафти
Бізнес 4554
-
Перший англомовний альбом від Ziferblat. Десять музичних новинок тижня
Життя 2372