Колівінг – все ще екзотичний вид житла
Інновації ринку нерухомості стукають у двері українських реалій.
Офіційно прийнято вважати, що батьківщина колівінга - це США. Головна мета колівінга - створення зручності проживання для певних груп людей, об'єднаних спільними інтересами або професійною діяльністю. Дане спільне проживання є справою добровільною і залежить від вибору кожної людини. Спільне проживання генетично знайоме і населенню України. Щось схоже на колівінг - це пережиток радянських часів, який увійшов в нашу історію в понятті комунальна квартира. Проживання у комунальних квартирах, на відміну від сучасного колівінга, не було справою добровільною, а вимушеним кроком. Так само й досі актуальними залишаються гуртожитки. Життя в гуртожитках - це особливий світ, який, так само, як і колівінг об'єднує групи людей зі схожими параметрами, будь то студенти, спортсмени або працівники якогось підприємства. Також інтернати – це теж особливий підвид колівінгу.
У сучасному світі, в умовах пандемії, багато хто переглянув необхідність роботи в офісах. Віддалена робота для багатьох компаній стала нормою та економічно ефективним кроком. З цієї точки зору колівінг - це зручний формат життя, в якому є можливість контактувати з колегами, партнерами та підрядниками поза офісами і традиційним місць ділової активності.
Щодо географії перспектив розвитку проектів колівінгу в Україні - це, звичайно ж, найбільші міста. Однак, необхідно брати до уваги, що поодинокі проекти колівінга можуть бути перспективними і в екологічно чистих місцях, таких як в Карпатах, біля моря або десь на значній відстані від міст в оточенні первозданної природи.
Первинний ринок нерухомості України зараз освоює новий для себе формат апартаментів, який в одній зі своїх форм має на увазі проживання в умовах наближених до класичного багатоповерхового житла, але з розширеними функціями сервісу. Коворкінг став невід'ємною частиною нашого життя. А формат житла «смарт» квартир хоч і не став популярним в Україні, але все ще живий і розвивається. З огляду на те, що всі перераховані формати маю ті чи інші характеристики колівінга, можна прогнозувати, що колівінг в найближчій перспективі знайде свого споживача і в Україні. Горизонт створення проектів сучасного спільного проживання - 3-5 років. Частка ринку буде вкрай мала, швидше за все, менше 1% від загальної кількості щорічно побудованого житлового фонду країни.
Стиль життя в форматі колівінга може бути перспективний для молодих людей, у яких є спільні професійні інтереси. До таких можна віднести працівників IT, архітекторів, художників, дизайнерів, біржових брокерів, працівників індустрії краси. Так само, об'єднуючим фактором можуть бути позаробочі інтереси груп людей. Це можуть бути: любов до далеких країн, релігії, вегетаріанство, причетність до поп культур, причетність до певних видів спорту і тп. Відносно даних центрів тяжіння необхідно відзначити, що архітектура, дизайн, зони загального користування повинні відображати тематику такого тяжіння.
Беручи до уваги той факт, що вже сьогодні в декількох містах України існують офісні центри, які повністю орендують компанії IT, можна прогнозувати, що поруч з ними цілком гармонійно можуть виглядати і проекти колівінга. Однак, кожен з перспективних проектів, необхідно піддавати досконалому маркетинговому аналізу з побудовою фінансової моделі проекту. Застосовуючи сучасні фінансові інструменти фінансування проектів, додаючи до них інструменти лізингу, можна створити привабливий проект як інвестиційно для девелопера, так і затребуваний для споживача.
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Готують підвищення тарифів для населення 709
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 145
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 130
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 96
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 90
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 8704
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 7136
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6590
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 5136
-
Uklon готовий виконати закон про стягнення податку з доходів водіїв
Бізнес 4823