Обсяги продажу нерухомості на етапі "котлован" почали зростати
Про зростання ризиків при купівлі нерухомості на первинних етапах будівництва
Кожен із забудовників вже давно навчився коригувати попит у продажу своєї нерухомості. Виключення складають лише ті, що з самого початку можна було віднести до невдалих чи проблемних проектів. Не завжди коливання попиту відповідає реальним справам на ринку нерухомості. Забудовники досить не погано навчилися маніпулювати емоційними складовими потенційних покупців. Ці маніпуляції працюють як у напрямку зростання цін, що ми часто можемо бачити у рекламі у вигляді: «…. поспішайте купувати, адже з такого-то числа буде підвищення ціни», тік і у напрямку зниження: «…акційні знижки з приводу…».
Любі бонуси у вигляді додаткових подарунків є конкурентними перевагами перед конкурентами. Умовно безкоштовні парковочні місця, комори, збільшені місця загального користування тематичного призначення – є інструментами збільшення попиту на нерухомість.
Не прямі стимулюючі заходи у вигляді лотерей з розіграшу безкоштовного ремонту, додаткової знижки, квитків на далекі моря та т.і. – є вторинними стимулюючими засобами, які сприймаються як неочікувана радість для того, хто виграв та PR привід для відділу маркетингу забудовника.
Найбільш дієві заохочення – це чітке позиціонування житлового комплексу за відповідні кошти при належній якості будівництва.
Мінімальні налаштування будь-якої бізнес моделі будуть намагатися забезпечувати фінансовий потік, необхідний для виконання будівельних робіт згідно з графіком будівництва.
Необхідно зазначити, що у кожного забудовника є свої власні цілі при формуванні плану продажу. Найбільш варіативними є ті забудовники у яких одночасно у будівництві та реалізації є декілька проектів. При умові, що від продажу нерухомості, забудовник буде отримувати надлишкові кошти, він має змогу перенаправляти фінансові потоки у різних напрямках, наприклад: для пришвидшення будівництва, для зростання ціни, на розвиток нових проектів та т.і.
Із загальних тенденцій можна зробити висновок, що у даний час найбільше грошової вигоди мають ті забудовники, які будують свій імідж на основі надійного забудовника. На даний час, окрім ціни та особливостей житлового комплексу – це є найбільш впливовий аргумент. При рівності ціни та більш-менш схожих характеристик, у т.ч. місця розташування, покупець майнових прав на майбутню квартиру, надає перевагу більш надійному забудовнику на його думку. При чому, покупці, які не орієнтуються на первинному ринку нерухомості, вважають, що кількість побудованих об’єктів та термін перебування на ринку – це запорука надійності забудовника. Згадаємо УКОгруп з їх 42-ма проблемними будинками та більш ніж 10-ти річним «стажем» на ринку.
Сьогодні є одна важлива та небезпечна тенденція на ринку: надійні забудовники продають майнові права на квартири у комплексах, що ще не почали будуватися. Покупці, дивлячись на привабливі ціни та оцінюючи забудовника як надійного віддають йому кошти під його зобов’язання побудувати житло через 2-3 роки. Ця тенденція нагадує продаж «котлованів» 2005-2008 років. Різниця полягає у тому, що сьогодні на перших етапах будівництва метри продаються за мінімальною націнкою від собівартості. Небезпека полягає у тому, що такі забудовники можуть переоцінити свої можливості на фоні прогнозування загального руху ринку. І як наслідок – ті, житлові комплекси, що сьогодні показують зростання попиту, не факт, що вони завтра опиняться у ситуації при якій потрібно буде будувати вже продані квадратні метри, а для цього не буде вистачати коштів.
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній вчора о 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 8416
-
Зумери й міленіали на межі: як розпізнати кризове вигорання і врятувати себе
Життя 2509
-
Віагра, тефлон і бактерії проти пластику: вісім випадковостей, які змінили світ
Життя 2425
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 2406
-
Гайдельберг: романтична перлина Німеччини з найбільшою винною діжкою і найстарішим університетом
Життя 1538