З вини КМДА кияни обурюються, іноземці дивуються штрафам за паління
Після більше ніж року з дня прийняття Закону України щодо вдосконалення положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів, в Києві досі не встановлені таблички про заборону куріння у недозволених для цього місцях.
Після більше ніжроку з дня прийняття Закону України щодо вдосконалення положень про обмеження місцькуріння тютюнових виробів, в Києві досі не встановлені таблички про заборонукуріння у недозволених для цього місцях.
КМДА лишенаправила клопотання у відповідні інстанції про розміщення наочної інформації,що складається з графічного знака про заборону куріння з текстом такого змісту:«Куріння заборонено!».
Як на мене, цітаблички мали бути надруковані ще рік тому і розміщенні в належних місцях. Аджелюди може й знають в загальних рисах про закон, але не знають про всі місця, дене можна згідно нього палити, а тому мимоволі його порушують. Крім цього, люди,які знають про норми закону, роблячи зауваження порушникам, на жаль, не можутьдовести свою правоту і наражаються на конфлікти із залежними від нікотину.
Але, як токажуть, незнання закону не звільняє від покарання за його порушення. Томулюдей, звісно, штрафують за паління в заборонених для цього місцях, про щогордо звітує київська влада.
У 2012 році закуріння тютюнових виробів у заборонених місцях у Києві до адміністративноївідповідальності притягнуто 9301 особу, накладено штрафів на суму 107 тис. 357грн. А з початку 2013 року: притягнуто до відповідальності 8060 осіб, накладеноштрафів на суму 85 тис. 386 грн.
На жаль, черезвідсутність табличок існують випадки, коли деякі безсовісні представникиправоохоронних органів стягували з людини, що палить штрафи безпідставно. Аболюди просто не вірять в звинувачення, бо не знають про закон. Але найбільше дивуютьтакі претензії з боку міліції іноземців, які обурені, що їх штрафують, адже вУкраїні відсутні таблички про заборону паління, що в цивілізованих країнахозначає, що палити можна де заманеться.
Відповідно дозакону, знаки повинні з’явитися в ліфтах, закладах охорони здоров’я, навчальнихзакладах, в приміщеннях на території спортивних і фізично-оздоровчих споруд тазакладів фізичної культури і спорту, в підземних переходів, приміщенняхзакладів ресторанного господарства та об’єктів культурного призначення, на стаціонарнообладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів тощо.
Ці таблички дужеважливі і їх треба розвісити якнайшвидше. Але оскільки їх ще не виготовили, тоя би запропонував владі до згаданого тексту - «Куріння заборонено!» - додатиінформацію про суму штрафу за порушення закону, щоб людина усвідомлювала, якепокарання чекає на неї вразі його невиконання.
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 4114
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 3897
-
Віагра, тефлон і бактерії проти пластику: вісім випадковостей, які змінили світ
Життя 2571
-
Зумери й міленіали на межі: як розпізнати кризове вигорання і врятувати себе
Життя 2551
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 2450