У ставки Гіммлера знайшовся приватний власник
Унікальний туристичний об’єкт Житомирщини - польова ставка Генріха Гіммлера «Хегевальд», яка складається з бункера та підземних залів, як виявилося, продана приватному власнику.
Унікальнийтуристичний об’єкт Житомирщини - польова ставка Генріха Гіммлера «Хегевальд»,яка складається з бункера та підземних залів, як виявилося, продана приватномувласнику.
Нагадаю, до менезвернулася громада смт Гуйва з проханням зберегти гордість їхнього селищаоб’єкт історичної спадщини часів Великої Вітчизняної війни - резиденцію«Хегевальд», оскільки ставка викликає інтерес у туристів і може приноситиприбутки громаді. Але ні громада, ні житомирська влада, за попередньоюінформацією, не мали інформації про власника ставки.
Як сьогодні повідомляєУправління культури Житомирської облдержадміністрації, бункер польової ставки«Хегевальд» був проданий ПП Михайленку М.Г. згідно рішення Новогуйвинськоїселищної ради 12.11.2004 р. для створення в ньому музею воєнної історії. Алевласник бункера досі не звернувся до Управління культури Житомирськоїоблдержадміністрації щодо реєстрації такого музею.
Тобто, власник невиконав взятих зобов’язань: бункер привласнив, а музей не створив. Тому владітреба не сидіти склавши руки, а діяти. Особливо, якщо того хоче громада. Вцьому питанні, як на мене, є три варіанти розв’язання проблеми: або переконативласника бункера зробити обіцяне (створити музей у бункері), або в судовомупорядку забрати в нього бункер чи змусити продати його тому, хто здатен будедовести справу зі створення в ньому музею, або повернути його у власністьгромади, яка хоче розвивати об’єкт у туристичному напрямку.
Для мене як длялюдини, яка вболіває за розвиток та популяризацію культурної спадщини України,важливо не те, хто саме володітиме цим унікальним історичним об’єктом. Головне,щоб його власник усвідомлював взяті на себе зобов’язання по збереженнюісторичного об’єкту, доглядав за ним і розвивав його у культурно-туристичномунапрямку, а не тримав у ньому картоплю.
Оскільки насьогодні ставка Г. Гіммлера «Хегевальд» не є пам’яткою, то я звернувся доДепартаменту культурної спадщини та культурних цінностей з проханням провестиекспертизу решток польової ставки на предмет її історико-архітектурної цінностідля подальшого занесення ставки до Державного реєстру нерухомих пам’ятокУкраїни. І тоді питання збереження і популяризації ставки стане не лишеклопотом місцевої громади, а загальнодержавним питанням.
Крімтого, звернувся до голови селищної ради смт Гуйва з пропозицією звернутися доЖитомирської обласної державної адміністрації щодо забезпечення проведенняінвентаризації та паспортизації ставки та інших історичних об’єктів у смт Гуйвадля формування в подальшому відповідних туристичних маршрутів.
Довідка: СтавкаГіммлера під Житомиром - ставка рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера «Хегевальд»(«Заповідний ліс») розташована недалеко від «Вервольфа» - у Житомирськійобласті, біля сучасного селища Гуйва.
Командний пункт з усіма зручностями будували з жовтня 1941-го по липень 1942року. Територія ставки загальною площею 1,2 тис. кв. м. була ретельнозамаскована зеленими насадженнями. А штаб військового керівництварозташовувався у двоповерховій будівлі, в якій до війни був Будинок офіцерів.На випадок бомбардувань в ставці облаштували два наземних бункера, якіз’єднував один підземний хід, і який після війни замурували. У них були двімаленькі кімнати, товщина стін яких сягала трьох метрів, до того ж їх прикривавпівметровий шар гуми, який мав надійно захищати від прямого попадання бомб.
Тут є два входи упідземні зали райхсфюрера СС: один розташований на території військовоїчастини, тому доступ до нього неможливий, інший біля двоповерхового житловогобудинку. Це квадратна бетонна конструкція заввишки у два з половиною метримайже зусібіч обліплена господарськими прибудовами місцевих мешканців.
- Акт догляду: коли держава перетворює турботу на бюрократію Світлана Приймак 00:57
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Хто вбив Андрія Портнова? 3523
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 159
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 114
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 107
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти 74
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
13543
-
L'Oréal Україна запускає другий сезон програми L'Oréal Startup Hub: як подати заявку
Новини компаній 6182
-
Маніпулятори поруч: провина, сором, знецінення — чому ми роками терпимо токсичних людей
Життя 4552
-
У роботі соцмережі X стався масштабний збій
Бізнес 2555
-
Безбар’єрний бізнес: чому інклюзивність — це про прибутки (+ чекліст для самоперевірки)
Бізнес 2412