COVID-19: залізничні лікарні на низькому старті
Ми живемо в період, коли кожен ранок розпочинається з перегляду оперативної інформації Міністерства охорони здоров’я про поширення коронавірусної інфекції.
Протягом останнього часу кількість інфікованих постійно зростає. З початку пандемії систематично збільшується кількість ліжко-місць, які готуються для прийому хворих. Це допомагає медичній системі справлятися з тим навантаженнями, яке зростає кожного дня.
А що ж залізничні лікарні?
Голова правління АТ Укрзалізниця Володимир Жмак зустрівся з Міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. Метою зустрічі було отримання додаткового фінансування в розмірі 82 млн. грн., яке необхідне для забезпечення медичним обладнанням і киснем, закупівлею апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів та засобів індивідуального захисту. Кошти повинні бути виділені Фондом боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками.
Раніше, Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проєкт Постанови про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів.
Проєктом пропонується залучити відомчі заклади охорони здоров’я до надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 в умовах дії встановлених Урядом України карантинних заходів.
В разі виділення коштів для підготовки та укомплектування необхідним обладнанням, залізничні лікарні готові приймати хворих з коронавірусною хворобою. Приміщення потрібно підготувати до збільшення навантаження. Наприклад, необхідно замінити електромережі, адже хворі підключаються до апарату штучної вентиляції легень або ж кисневих концентраторів. Це обладнання споживає електроенергію. Разом з тим необхідно закупити засоби індивідуального захисту для медичного персоналу. Адже ми не можемо ризикувати нашими лікарями, які готові лікувати хворих. Захист лікарів – наш пріоритет.
Варто пам’ятати, що дорожні, клінічні лікарні знаходяться в структурі «Укрзалізниці», а «УЗ», як і безліч інших компаній, несе збитки від економічної кризи, викликаної пандемією. Чимало працівників мають скорочений робочий тиждень та відповідно мають менші нарахування. Значно зменшився пасажирообіг, а також об’єм транспортних, комерційних перевезень, з яких заробляє «Укрзалізниця». Можливості фінансувати прийом хворих на COVID-19, які не є працівниками Укрзалізниці, немає. Це можливо тільки при отриманні фінансування від НСЗУ. Тому, філія «Центр охорони здоров’я» має активно включитися в процес лікування хворих на COVID. Більше того, вже частково процес підготовки розпочався.
В місті Харкові складна епідемілогічна ситуація і не вистачає ліжко-місць для лікування хворих. Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 готова частину своїх ліжко-місць перепрофілювати під хворих на коронавірус. Процес підготовки йде повним ходом. Уже розділили лікарню на два окремих приймальних відділення, щоб хворі на COVID та інші пацієнти не перетиналися між собою. Всі працівники до одного, готові працювати і виконувати свої безпосередні обов’язки – рятувати не тільки залізничників, а інші верстви населення.
Викликом 2020 року є боротьба з пандемією коронавірусу, тому ми спільно повинні докласти максимум зусиль, щоб врятувати життя та здоров‘я наших громадян.
- Код професіоналізму: Чому медичний одяг став новою мовою довіри в системі охорони здоров’я Павло Астахов 18:54
- Чоловіча пластика без табу: від повік до інтимної зони Дмитро Березовський 16:02
- Інституційний колапс Дана Ярова 11:12
- Як орендувати землю без ризику: юридичні поради для фермерів і аграріїв Сергій Пагер 07:46
- Участь батьків у вихованні дитини після розлучення: правові механізми та обов’язки Арсен Маринушкін вчора о 20:46
- Електронний документообіг: інструкція до впровадження з юридичної та бізнес-позиції Олександр Вернигора вчора о 17:51
- Особисті заощадження під час війни: чому важливо продовжувати інвестувати Антон Новохатній вчора о 15:48
- Реформа лісової галузі: коли чесні правила не для всіх Олександр Місюра вчора о 12:26
- Як організувати аналітику для бізнесу, коли продажі йдуть з кількох каналів Ерік Клюєв 03.06.2025 17:00
- Україна має шанс інтегруватися у водневу економіку ЄС Олексій Гнатенко 03.06.2025 16:21
- Залученість чи саботаж Олександр Висоцький 03.06.2025 11:14
- Фінанси: зовнішня чи внутрішня опора? Інна Бєлянська 03.06.2025 11:11
- Сірий інтернет-бізнес під час війни: виклик для держави та суспільства Андрій Лотиш 03.06.2025 11:01
- Що відбувається з будівельними ліцензіями на ринку України? Олеся Романенко 03.06.2025 10:46
- Gen Z і освіта: як запалити інтерес до знань у покоління швидких змін Олександра Нікітіна 03.06.2025 08:19
- Фінанси: зовнішня чи внутрішня опора? 419
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? 369
- Що відбувається з будівельними ліцензіями на ринку України? 271
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра 213
- Реформа лісової галузі: коли чесні правила не для всіх 93
-
Якщо РФ вважає Україну загрозою, то навіщо світу, заснованому на правилах, така Росія
Думка 39864
-
"Цинізм зашкалює": росіяни хочуть провести в тимчасово окупованому Маріуполі музичний фестиваль
Життя 25894
-
Ім'я на обкладинці: чому успішні книжки починаються не з тексту, а з автора
Думка 15247
-
Bloomberg: ЄС введе нульову квоту на газ РФ. Угорщина і Словаччина не зможуть ветувати
Бізнес 13894
-
БЕБ провело одну з наймасштабніших операцій у 2025 році. Вилучено товару на 1,2 млрд грн
Бізнес 12781