Новий "Формат" регіонального радіо і перспектива подкастів
Розвиток місцевих радіостанцій штовхає вперед розвиток подкаст-руху в Україні. Він зараз один з найперспективніших в інформаційному полі країни.
У Запоріжжі нарешті слухають запорізьке радіо! Дивно, але регіон йшов до цього цілих шість років. Місцева радіостанція «Формат» мовила на всю область, окрім… обласного центру. Парадоксальна ситуація, яка нарешті виправлена. Для запорізьких слухачів - це і перемога, і подія. А для мовника – шанс для розвитку.
Те, що для Запоріжжя подія, для України - усталена тенденція. Після, здавалося б, тотального зникнення з ринку регіональних радіостанцій на початку 2000-х. Тоді, великі компанії будували всеукраїнські мережі, холдинги й у регіональників не було ні сил, ні коштів з ними боротися. Що запропонували «великі» радіостанції аудиторії? Максимально розважальний формат й мінімум інформації. Програмне радіо в той час стало непопулярним.
Але, все циклічно й інтереси слухачів змінюються. Перед усім це стосується аудиторії 20-40 років. Серед цих слухачів все менше людей, які слухають радіо фоново. Радіо стає пізнавальним, наративним, розмовним.
Схожа на запорізьку ситуація і на Буковині. Там є три регіональні станції, не рахуючи Суспільне. «Радіо 10», «Блиск ФМ» та ТВА ФМ. І всі вони можуть розвиватися. Остання, наприклад, мовить на три райони з десяти в області, але має потенціал працювати й на Чернівці, і на інші райони. І це круто. Тільки є одне «але». Це наявність необхідних частот. Нацрада стоїть на тому аби вони збільшувались, оскільки є попит. Окрім того - під питанням й національна безпека. З п’ятнадцяти хвиль, що можна впіймати в Чернівцях, десять - румунських.
Втім, позиція Національної Ради щодо розвитку регіонального мовлення давня і стала. З 2014-го року існує програма «Мовлення громад». За п’ять років у 22 областях України місцеві мовники отримали 172 FM – частоти, з’явилася 91 нова місцева радіостанція, темпи зростання кількості місцевих радіомовників: +155 відсотків. Чим не успіх і перспектива?
Але і у великих, і у регіональних мовників є інший конкурент. Це неефірне радіо, інтернет-формат для радіостанцій. Велика кількість професіоналів перейшла туди і підтягнула цілу армію ентузіастів. Величезний вплив на цей ринок здійснило інтернет-радіо «Аристократи» та його засновники Валерія Чачибая, Данило Хомутовський та Ярослав Лодигін. Також хороший приклад - львівське мандрівне онлайн-радіо ”Сковорода”. Формат “мандрівних ефірів” дозволяє їм мовити з різних локацій та навіть країн.
Вони стали флагманом і прикладом для багатьох слухачів, які надихнулись їх форматом і намагаються в регіонах створити щось подібне. Хтось мовить онлайн, хтось публікує власні плейлисти і подкасти для прослуховування. Цікаво, що ставлення до аудиторії у мережевих і регіональних ефірних і онлайн-радіостанцій часто різний. Місцеві радіостанції дають те, чого немає у мережників. А там немає достатньої кількості місцевої тематики, новин, програм, корисної, інтелектуального контенту.
Своєю чергою, розвиток місцевих радіостанцій штовхає вперед розвиток подкаст-руху в Україні. Він зараз один з найперспективніших в інформаційному полі країни. Будь-яка поважна інформаційна агенція, медіаплатформа вже не можуть без подкаст-напрямків. Це ознака статусу. І, водночас - вільна територія для думок та інформації.
У США популярність подкастів величезна. Прогнози ресурсу eMarketer говорять, що в штатах кількість американців, які постійно слухають радіо зросте до 105 з половиною мільйонів людей, а до 2022 року це буде вже 122 мільйони слухачів.
Суттєве зростання аудиторії очікується і в Україні, а це говорить, що потенційні інвестори вже цікавляться цим напрямком. І цілком можливо, що регіональні радіостанції та подкастери знайдуть один одного для створення з одного боку цікавого продукту, з іншого боку більш широкої аудиторії, з третьої - реальної конкуренції мережевим радіостанціям. А від такої конкуренції виграють усі.
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір вчора о 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова вчора о 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар вчора о 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова вчора о 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- Готують підвищення тарифів для населення 732
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 147
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 101
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 90
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні 67
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 11424
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 6663
-
Uklon готовий виконати закон про стягнення податку з доходів водіїв
Бізнес 6318
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 5269
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 4569