Про що домовились МВС та парламентська ТСК під час масштабної зустрічі з бізнесом?
Місяць тому ми ініціювали велику зустріч бізнесу з керівництвом МВС та ТСК. Першу у подібному складі, форматі та масштабі
Тимчасова спеціальна комісія із захисту інвесторів (ТСК) посилює співпрацю з ключовими для вирішення проблем підприємців органами державної влади. Так, місяць тому ми ініціювали велику зустріч бізнесу з керівництвом МВС та Спецкомісією. Першу у подібному складі, форматі та масштабі. Сьогодні вже маємо перші вирішені звернення, які порушувались під час зустрічі – про це повідомляють учасники від бізнесу. Що зміниться у комунікації між ТСК та МВС – далі більш детально.
Меморандум ТСК vs МВС
Інвестиційна привабливість України сьогодні напряму залежить від якості роботи і неупередженості правоохоронних органів. Попри їх чисельність в нашій державі, Національна поліція – це все ще 90% усіх справ, які є в ЄРДР.
Крім того, за даними Офісу Генерального прокурора, 84% корупційних злочинів розкриваються саме Національною поліцією. Яка, будемо відвертими, і забезпечена менше, ніж антикорупційні органи, і має величезне навантаження із розслідування інших типів злочинів.
Тим не менш, МВС і Нацполіція відіграють свою важливу роль у формуванні інвестиційної репутації України. Для ТСК з питань захисту прав інвесторів співпраця з МВС є важливим пріоритетом ще й тому, що маємо низку звернень бізнесу, які стосуються роботи Нацполіції.
Обговорити їх, а також озвучити питання інвесторів до МВС вдалося під час великої наради з міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським за ініціативи Спецкомісії.
У ній взяли участь 17 керівників МВС вищого рівня, голова Нацполіції, народні депутати-члени Парламентської Спецкомісії та представники більше 40 великих компаній, серед яких OKKO, Philip Morris, UPG, MTI, а також найбільші бізнес-асоціації, включно з Американською торгово-промисловою палатою, Європейською бізнес-асоціацією, CEO Club, Федерацією роботодавців України та ТПП. Відверто говорили про проблеми бізнесу, які накопичились в державі і потребують реакції МВС.
Результатом зустрічі стало укладання Меморандуму про співпрацю між ТСК з питань захисту прав інвесторів та Міністерством внутрішніх справ. У ньому ми зафіксували нові формати взаємодії по питаннях захисту бізнесу між Міністерством і Верховної Радою, та курс на зміну комунікації МВС по зверненнях підприємців.
Хто захищатиме бізнес
Для цього був створений Офіс захисту бізнесу в структурі МВС. З такою ініціативою під час зустрічі виступив міністр Денис Монастирський і одразу призначив відповідальних за цей процес посадовців.
Ними стали заступник міністра МВС Євген Єнін, керівник Національної поліції України Ігор Клименко, а також начальник Головного слідчого управління Нацполіції та його заступник, Максим Цуцкерідзе та Сергій Пантелєєв. Координувати цей напрям в МВС буде радник міністра Антон Геращенко.
Ключовим завданням новоствореної структури стане комплексне рішення проблемних сфер та захист легального бізнесу, який сплачує усі податки.
Для ТСК підписання цього Меморандуму є продовженням нашої системної роботи із побудови співпраці з ключовими для нас органами державної влади.
Так, вже маємо позитивний досвід співпраці та спільні вирішені кейси ТСК з Офісом Генерального прокурора. Де за ініціативи Ірини Венедіктової був створений спеціальний Департамент кримінально-правової політики та захисту інвестицій, відповідальний за протидію незаконному втручанню в підприємницьку та інвестиційну діяльність. Його керівник Олексій Бонюк є нашим партнером та частим гостем на засіданнях ТСК.
За аналогічним принципом будемо будувати й нашу комунікацію з МВС. Тому свої звернення бізнес може направляти на адресу ТСК з питань захисту прав інвесторів у Верховній Раді.
До речі, результати реакції МВС на наші звернення можна буде оцінити й на найближчому засіданні ТСК у листопаді у Верховній Раді. Де ми публічно заслухаємо 3 справи із земельного рейдерства в Київській та Хмельницькій областях.
***
Ця зустріч продемонструвала готовність МВС брати на себе частину відповідальності у питанні формування інвестклімату в державі. Та дає сигнал для бізнесу, що, звернувшись до правоохоронців, він може розраховувати на справедливий розгляд звернення та отримати захист.
Я розумію, що ми не зможемо вирішити всіх проблем бізнесу за лічені тижні, однак, системна робота та чесний діалог обов’язково дадуть результат. І тут наші позиції з міністром є абсолютно спільними.
- Акт догляду: коли держава перетворює турботу на бюрократію Світлана Приймак вчора о 00:57
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 24.05.2025 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 24.05.2025 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Хто вбив Андрія Портнова? 3566
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 161
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 119
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 117
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти 77
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
15117
-
L'Oréal Україна запускає другий сезон програми L'Oréal Startup Hub: як подати заявку
Новини компаній 6831
-
Маніпулятори поруч: провина, сором, знецінення — чому ми роками терпимо токсичних людей
Життя 4893
-
У роботі соцмережі X стався масштабний збій
Бізнес 2704
-
Fitch підтвердив рейтинг України на рівні "обмежений дефолт"
Фінанси 2387