Після звернення Спецкомісії ОГП передав справу ФГ "Миролюбне" до Києва
ТСК з питань захисту прав інвесторів взяла в роботу звернення фермерів з Хмельниччини. Їх атакувала родина місцевих екс-чиновників.
Кілька тижнів тому я розповідала історію зухвалого аграрного рейдерства на Хмельниччині. Жертвою рейдерів стало фермерське господарство «Миролюбне»: атаку на майно фермерів фактично здійснила родина місцевих екс-посадовців. Ми як Спецкомісія з питань захисту прав інвесторів втрутились у ситуацію і на сьогодні маємо перші зрушення.
Змова по-місцевому
Нагадаю історію питання. Понад 12 років фермерське господарство «Миролюбне» орендувало дві земельних ділянки площею у 72 га у Старокостянтинові. Впродовж травня-червня цього року фермерів позбавили цих ділянок руками посадовців місцевого Держгеокадастру.
Земля була виведена з державної власності попри те, що знаходились в оренді у фермерів «Миролюбного». І буквально за 2 дні розпайована між 36-ма особами. А ще за кілька днів – усі 36 нових ділянок викуплені однією особою: Світланою Ірій, лікарем-лаборантом місцевого військового шпиталю.
Спочатку здається дивним, звідки у лікарки такі кошти. Адже, за оцінкою фермерів ринкова вартість цих 72 га землі становить щонайменше 4 мільйони гривень. Більш зрозумілою ситуація стає після вивчення її родинних звязків.
Світлана Ірій є сестрою дружини екс-голови Хмельницької ОДА Олександра Корнійчука, який очолював область у 2016-2018 роках. Її сестра Оксана Корнійчук сьогодні є депутатом Старокостянтинівської ОТГ від «Радикальної партії» Олега Ляшка. Продовжує політичну кар’єру і сам Олександр Корнійчук, який наразі є депутатом Хмельницької облради від тієї ж політсили.
Голова Хмельницького управління Держгеокадастру Василь Василенко, руками якого земля, орендована фермерами «Миролюбного», була виведена з державної власності – був також призначений на свою посаду в часи керівництва областю пана Корнійчука. А до того зі скандалом був переведений з аналогічної посади голови Держгеокадастру на Волині.
Отже, бачимо, що всі дієві особи цієї «випадкової» комбінації добре та давно знайомі між собою.
Реакція ОГП та МВС
Попри те, що фермери «Миролюбного» домоглися відкриття кримінального провадження за фактом вказаних подій, особливого результату розслідування спочатку не мало.
Після вивчення ситуації «Миролюбного» Парламентською спецкомісією з питань захисту прав інвесторів та профільним управлінням Офісу генерального прокурора почались зрушення. Так, ми від Спецкомісії негайно звернулись до міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, а також міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка.
Сьогодні маємо перші результати спільної робототи: Офіс Генерального прокурора передав розслідування кримінального провадження щодо незаконного відчуження земель, які орендувались ФГ «Миролюбне», з Хмельницького обласного управління МВС до Головного слідчого управління МВС у Києві.
Вважаю, це допоможе забезпечити об’єктивність та неупередженість розслідування, оскільки всі фігуранти дій – політики та посадовці місцевого рівня. Де одна родина, схоже, вирішила, що завдяки «старим контактам» може безкарно та нахабно позбавляти землі хмельницьких фермерів і залишитись непоміченими. В нових реаліях це – неможливо.
Нагадаю, що відкриття ринку землі з 1 липня 2021 року було однією з ключових обіцянок Президента Володимира Зеленського. Сам президент неодноразово називав реформу історичною.
Тому сьогодні завдання усієї президентської команди – від Верховної Ради до правоохоронних органів на місцях – жорстко та швидко реагувати на будь-яку спробу рейдерства в земельній сфері, якщо такі факти трапляються. Робити все можливе, щоб не підставити президентську ініціативу із відкриття ринку землі.
Ми як Парламентська спецкомісія з питань захисту прав інвесторів продовжимо тримати цю справу на особливому контролі. Аби нахабний факт рейдерства від колишніх «місцевих царьків» на Хмельниччині був не лише об’єктивно розслідуваний, а й доведений до суду.
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
11441
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 6669
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4736
-
Країни ОПЕК+ у червні суттєво збільшать видобуток нафти
Бізнес 4122
-
Перший англомовний альбом від Ziferblat. Десять музичних новинок тижня
Життя 2360