Ні земельному рейдерству: ТСК вивчить атаку на ФГ "Миролюбне" на Хмельниччині
Сьогодні завдання усієї президентської команди – від Верховної Ради до правоохоронних органів – припиняти в зародку будь-які спроби земельного рейдерства
Відкриття ринку землі з 1 липня 2021 року було однією з ключових обіцянок Президента Володимира Зеленського. Це саме та реформа, яка здатна вивести аграрну галузь нашої країни на новий рівень та створити суттєво точку росту для економіки. Як говорив Президент після підписання закону про ринок землі – "це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття Незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців".
Тому сьогодні завдання усієї президентської команди – від Верховної Ради до правоохоронних органів – припиняти в зародку будь-яку спробу рейдерства в земельній сфері, якщо такі факти трапляються.
Черговий кричущий випадок земельного рейдерства стався на Хмельниччині. Місцеве фермерське господарство "Миролюбне" буквально за кілька днів було позбавлене земельних ділянок, на яких фермери сумлінно вели бізнес впродовж 12 років. Схема провернута у найгірших традиціях минулих часів руками чиновників Хмельницького управління Держгеокадастру.
Спецкомісія з питань захисту прав інвесторів вже звернулась через цей випадок до новообраного керівництва МВС та Офісу Генерального прокурора.
Атака на землю
Фермерське господарство "Миролюбне" – лише частина великого бізнесу групи сімейних компаній родини Білявців на Хмельниччині. Понад 12 років "Миролюбне" орендувало дві земельних ділянки площею понад 72 га у Старокостянтинові. Земля була отримана в оренду на підставі розпоряджень Голови Старокостянтинівської РДА у 2006 та 2007 роках.
Впродовж травня-червня цього року буквально за кілька днів господарство позбавили цих ділянок руками посадовців місцевого Держгеокадастру.
Схема, на жаль, настільки примітивна, наскільки й кричуща: земельні ділянки, були виведені з державної власності попри те, що знаходились в оренді. І буквально за 2 дні розпайовані між 36-ма особами.
Ще за кілька днів всі 36 ділянок "абсолютно випадково" викупила одна особа – лікар-лаборант місцевої військового шпиталю Світлана Ірій.
Договори оренди від 2006 та 2007 років Держгеокадастр розірвав з "Миролюбним" в одноосібному порядку. Свої збитки фермери "Миролюбного" оцінюють у 2,7 млн гривень. Після позбавлення права оренди земель збір врожаю господарством у 2021 році під загрозою.
За оцінкою фермерів, ринкова вартість 72 га землі становить щонайменше 4 млн гривень. Спочатку здається дивним, яким чином звичайна лікар-лаборант військового шпиталю змогла зробити таку велику покупку.
Більш зрозумілим це стає при детальнішому погляді на родину лікарки.
Місцева "банда" екс-губернатора
Світлана Ірій є сестрою дружини колишнього голови Хмельницької ОДА Олександра Корнійчука. Сама Світлана колись балотувалась до Хмельницької обласної ради 8-го скликання від "Радикальної партії Олега Ляшка". Її сестра Оксана Корнійчук наразі є депутатом Старокостянтинівської ОТГ від тієї ж політсили.
Чоловік також продовжує політичну кар'єру. Олександр Корнійчук є депутатом Хмельницької обласної ради від "Радикальної партії".
Посадовець місцевого Держгеокадастру, рішеннями якого у "Миролюбного" вивели землю, Василь Василенко, свою посаду керівника обласного управління Держгеокадастру набув саме за губернаторства пана Корнійчука. Хоча до цього встиг оскандалитись під час роботи в інших управліннях кадастру.
Так, 4 роки тому він був звільнений з посади начальника Держгеокадастру Волинської області, саме через непрозорі рішення навколо особливо цінних земель, які мали поклади бурштину. Ймовірно, навики Василенка знадобились на Хмельниччині і були застосовані проти місцевого фермера.
***
Головне управлінням Національної поліції України в Хмельницькій області відкрило кримінальне провадження за вказаними подіями лише 6 липня. Але особливого результату наразі дане розслідування не дало.
Такі злагоджені дії місцевої ОПГ "колишніх" умільців не залишиться без уваги ТСК з питань захисту прав інвесторів. Ця схема – примітивна та нахабна. Коли одна родина, яка колись мала доступ до владного ресурсу, думає, що може безкарно продовжувати грабувати місцевих фермерів.
Спецкомісія вже звернулась до новообраного міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського та Офісу Генерального прокурора. Пообіцяв ТСК вивчити ситуацію і міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.
Сьогодні представники правоохоронних органів на місцях, як і місцеві чиновники Держгеокадастру, мають робити все можливе, щоб не підставити президентську ініціативу із відкриття ринку землі.
Такі ситуації є неприпустимими для держави, а отже винні будуть притягнуті до відповідальності. Спецкомісія з питань захисту прав інвесторів триматиме цю ситуацію на особистому контролі.
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Готують підвищення тарифів для населення 731
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 146
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 100
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 90
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні 67
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 10792
-
Uklon готовий виконати закон про стягнення податку з доходів водіїв
Бізнес 5826
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 5248
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 4304
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 4025