Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
1. Можливакількість додаткових відказоодержувачів нітрохи не залежить від можливоїкількості основних відказоодержувачів.
29.03.2016 10:11
Залежність числа додаткових відказоодержувачів від числа інших осіб
В даній статті розглядається доцільність залежності можливої кількості додаткових відказоодержувачів від можливої кількості інших учасників цивільно-правових відносин
В окремихвипадках майнову вигоду, передбачена заповідальним відказом, може перейти увласність чи у користування додаткових відказоодержувачів. Чи залежить ймовірнасукупність таких суб’єктів цивільно-правових відносин від ймовірної сукупності іншихосіб?
Вітчизняне законодавство не закріплює жодноївідповіді на таке запитання. Зокрема в ЦКУкраїни відсутня пряма вказівка, чіткий зміст якої стосується відповідноїпідпорядкованості можливого числа додаткових відказоодержувачів можливому числу основних відказоодержувачів.
На моюдумку, можлива кількість основних відказоодержувачів не впливає на можливечисло додаткових відказоодержувачів. Вищенаведену точку зору я спробую підтвердитиза допомогою таких доводів.
По-перше, у вітчизняному законодавстві відсутняюридична норма про те, що на ймовірну кількість додаткових відказоодержувачів істотновпливають певні юридичні факти. Зокрема треба вказати, що ЦК України не закріпленобезпосередню вказівку про той факт, що можливе число вищенаведених осіб залежитьвід можливого числа інших учасників цивільно-правових відносин, одними з яких всвою чергу є основні відказоодержувачі.
По-друге, ЦК України не закріплює в собібезпосередню вказівку про те, що на ймовірне число основних відказоодержувачів якимосьчином впливає ймовірне число інших безпосередніх учасників цивільно-правовихвідносин. Згідно з аналогією закону можлива кількість додатковихвідказоодержувачів теж не залежить від можливої кількості інших суб’єктівзгаданих стосунків. В противному випадку одна з основних засад вітчизняногоцивільного права, принцип рівності всіх осіб перед законом, зазнаватиме істотногопорушення. Іншими словами, можливе число додаткових відказоодержувачів залежатиме від можливогочисла інших безпосередніх суб’єктів цивільних правовідносин, а можливе числоосновних відказоодержувачів – ні.
По-третє, якщо вітчизняний законодавецьзакріпить у відповідному законі юридичнунорму про те, що на можливе числододаткових відказоодержувачів суттєво впливають певні життєві обставини, тонастануть конкретні наслідки. Зокрема потрібно вказати, що дія принципу свободизаповіту буде зазнавати істотних за своєю сутністю звужень. Вищевказане судження пояснюється тим, що заповідач матиме право на призначення додатковихвідказоодержувачів. Але можлива кількість вищенаведених суб’єктівцивільно-правових відносин визначатиметьсяз обов’язковим врахування відповідних юридичних фактів, зокрема можливоїкількості основних відказоодержувачів.
Загальновідомо, що національне законодавствовміщує в собі значні вади, що суттєво заважають якісному врегулюванню тих абоінших правовідносин. Зокрема в ЦК України відсутня юридична норма про наявністьчи відсутність впливу ймовірногочисла одних осіб, наприклад, основних відказоодержувачів, на ймовірнечисло інших суб’єктів, наприклад, додаткових відказоодержувачів. На мою думку,така проблема потребує ефективного та швидкого вирішення. Тому,враховуючи вказані доводи, я рекомендую вітчизняному законодавцеві закріпити вкнизі VI глави 85 ЦК України ч. 1 ст. 12376 такого змісту:
Стаття 12376.1. Можливакількість додаткових відказоодержувачів нітрохи не залежить від можливоїкількості основних відказоодержувачів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
Топ за тиждень
Популярне
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 11157
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 5659
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4329
-
Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото
Бізнес
4325 -
Де шукають музу Баффет, Безос і Цукерберг: екстравагантні звички відомих людей
Життя 3233
Контакти
E-mail: [email protected]