Єдиний податок (І, ІІ групи). Платити чи ні?
Податкова вважає, що треба попри чинність спеціальної норми, якою беззастережно звільнено єдинників першої, другої груп від сплати...
Як відомо, є дві норми, перша однозначно та беззастережно вказує на те, що єдинники першої, другої груп НЕ СПЛАЧУЮТЬ єдиний податок (звільнені від сплати) на весь час воєнного стану (діє ця норма з 17 березня 2022) (див. пп. 9.1 п. 9 Підрозділу 8 розділу XX ПК України) (і вона є спеціальною), а є інша (загальна), стосується всіх без виключення платників, відповідно до якої МОЖУТЬ НЕ ПЛАТИТИ (на час воєнного стану) податкові зобов’язання лише тоді, КОЛИ НЕМАЄ ЗМОГИ, і це має бути підтверджено зібраним пакетом документів (пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України) (діє з 27 травня 2022 року).
Цілком очікувано, що податкова розпочала проводити «освітню роботу» з підприємцями – «Платити єдиний податок треба! А інакше, скасуємо реєстрацію єдинника, а борг стягуватимемо без суду».
Для наших рідних податківців не працює засада податкового законодавства – тлумачити податкові норми при їхній неоднозначності на користь платника податків.
Отож зрозуміло, що податківці, як всім відомий диктатор сусідньої країни, йтимуть до кінця – аж до касації.
Не треба бути тарологом, аби передбачити, що наші суди масово прийматимуть рішення саме на користь платників, проте, по-перше, це час, по-друге, матеріальні ресурси (судовий збір, послуги адвоката), по-третє, супутні, непередбачувані неприємності (арешт рахунків, заборона виїзду за кордон абощо).
Як на мене, законодавець на рівному місці створив проблеми підприємцям.
Тому, нині (поки неприємності не прийшли до вашої оселі) найдієвішим способом захисту, як на мене, - підписати електронну петицію, аби наші парламентарі усунули таке неоднозначне тлумачення норм ПК України і ми зайвий раз нагадали їм, чиї вони слуги.
Покликання на електронну петицію >>>
Дуже б допомогло зібрати 25 тис. підписів поширення електронної петиції в соціальних мережах.
Красно дякую!
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 223
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 9686
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 8710
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 8107
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3880
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 3849