Немає можливості виплачувати кредит: що робити?
Для того щоб відкрити бізнес необхідно мати стартовий капітал. Його можна отримати як залучивши інвесторів, що будуть здійснювати фінансування бізнесу, однак не кожен інвестор хоче вкладати гроші у «ризиковану» ідею. Інший варіант – залучити партнера, і
Для того щоб відкрити бізнес необхідно мати стартовий капітал. Його можна отриматияк залучивши інвесторів, що будуть здійснювати фінансування бізнесу, однак некожен інвестор хоче вкладати гроші у «ризиковану» ідею. Інший варіант –залучити партнера, і разом працювати над спільним проектом, але не завждипартнер є надійним, та й ділитися своїм власним проектом, а потім і прибуткомні з ким не хочеться. А можна йти у вільне плавання без сторонньої підтримки.Часто в цьому допомагає кредит.
Коли «проект» приносить прибуток і все йде як планувалося – проблем ізвиплатою кредиту не виникає.
Проблеми починаються тобі, коли немає можливості виплачувати кредит через фінансовітруднощі, зміну курсу валют, зміну ставок та ряду інших причин.
Що робити, коли немає можливості виплачувати кредит та як вийти з «кабали»проаналізуємо в даній статті.
На жаль досягти порозуміння з фінансовою установою про певні поступки доволіскладно. Але складно не означає неможливо. В першу чергу, необхідно зрозуміти,що варто просити в банку.
Є декілька варіантів.
Одним із варіантів є «кредитні канікули». За допомогою так званоговідпочинку дається можливість або не платити по кредиту нічого, або тількивідсотки впродовж певного періоду часу після досягнення такої домовленості. Прицьому при такому варіанті розвитку подій важливо все уважно прорахувати тазрозуміти наскільки вигідною буде така поступка.
Не менш поширеним способом не платити кредит є реструктуризація кредиту,яку часто пропонують і самі банки. Так, при реструктуризації, певним чиномпереглядаються умови погашення боргу, наприклад, зменшення сум виплат спочаткуі збільшення в кінці кредитного періоду. Але в цьому випадку необхідно пам’ятати, що акційні пропозиції банку можутьвиявитися зовсім невигідними та детально аналізувати всі умови реструктуризації.Крім того, переговори з банком варто вести в письмовому вигляді, оскількивідповіді з такої переписки можна оскаржити і при необхідності використовуватияк доказ в суді. Якщо умови по виплаті боргу не влаштовують, варто апелювати добанку про перегляд конкретних пунктів, а в разі відмови йти на компроміс -звертайтеся до суду.
Очікуваним для боржників банка є прощення боргу. Банк звісно може «з панськогоплеча» списати частину боргу, але в таких випадках слід розуміти, що фінансоваустанова відразу ж повідомляє про таке погашення податківцям, які сприймаютьцей борг як базу для оподаткування, а тому необхідно буде сплатити податкипісля погашення.
Та як кажуть «на Бога надійся, а сам не зівай», а тому необхідно не тількинадіятися, що банк піде на уступки і чекати «щастя», але й самостійно проаналізуватиризики, що можуть очікувати Вас і ваш проект у випадку невиплати кредиту тавідмови банку йти на поступки. Варто вжити заходів для того, щоб банк не наклаварешт та не забрав майно, що використовується як засіб забезпечення виконання зобов’язання.Слід пам’ятати і про внески засновників, можливий арешт рахунків, та про те, щобанк може бути ініціатором процедури банкрутства бізнесу у випадках, коли сума боргуперевищує 300 мін. заробітних плат.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3004
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1820
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 1538
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1362
-
Чого тепер найбільше боїться європейський бізнес
Думка 1298