Міжнародні юридичні наслідки війни в Україні для росії
Коли почнуться трибунали над винними в війні росіянами; коли росія почне платити за війну і чим
В нашому суспільстві весь час піднімається тема про створення спеціального трибуналу для представників російської федерації, винних у розв’язанні війни з Україною.
30 листопада Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС пропонує створити спеціалізований суд за підтримки ООН для розслідування та судового переслідування злочину агресії росії. Згодом однією з перших країн, що підтримала цю ініціативу, стала Франція. Також дану ініціативу було підтримано Комітетом Міністрів Ради Європи і Європарламентом. Тому можна однозначно сказати, що Трибуналу бути, я впевнена, вже у найближчий час.
Також хочу нагадати про історичне рішення, що було ухвалене щодо компенсаційного механізму в ООН. До того було аналогічне рішення Комітету Міністрів Ради Європи, в якому було зазначено і про компенсації, і про створення трибуналу, тому що в нас немає іншої можливості притягнути до відповідальності політичну верхівку росії.
На жаль, якихось конкретних часових рамок поки що немає, тому що в міжнародній політиці абсолютно все спирається на забагато чинників і потребує значної підготовчої роботи. Однозначно ж, як ми можемо спостерігати, обидві історії почнуть реалізовуватися вже найближчим часом, зокрема, через активну роботу моїх колег - Ірини Мудрої, також заступниці міністра юстиції та Антона Кориневича, посла з особливих доручень МЗС України, котрі вже не перший місяць просувають на міжнародній арені цю ініціативу, співпрацюючи з кожною державою та міждержавною організацією окремо.
Наші міжнародні партнери надають Україні фінансову підтримку, за яку ми дуже вдячні. Треба розуміти, що вони зацікавлені у тому, щоб запрацював механізм компенсації, бо ж якщо в них є заморожені російські активи на мільярди доларів, то чому ці країни повинні платити, умовно кажучи, з власної кишені?
Тобто ми говоримо, що країна-терорист тероризує весь демократичний цивілізований світ, і при цьому боїмося застосувати більш прогресивні міжнародні юридичні інструменти до неї. Нам тут потрібен ефект снігової лавини, але, як видається, перші сніжинки вже покотилися.
Я хочу сказати, що я налаштована досить оптимістично на створення Міжнародного трибуналу і запуск компенсаційного механізму. Більш того, я впевнена в тому що в нас все вийде. Я знаю, як довго і самовіддано мої колеги працювали над створенням цих юридичних механізмів і скільки часу вони витратили на переконання наших міжнародних партнерів у необхідності й юридичній можливості застосувати їх. А це не просто якесь одне рішення. Це певні зміни парадигм у міжнародному праві.
Ми не можемо просто так взяти і забрати заморожені активи російської федерації, тому треба було переконувати країни-союзники, що цей механізм - один із можливих варіантів вирішення цієї історії.
Ми не маємо можливості притягнути путіна і його спільників-терористів до відповідальності за усе, що вони зробили, — і тут також необхідно було проводити багато адвокаційної роботи щодо того, чому це важливо і на часі.
Проте ми бачимо, що успіх – на нашому боці! І що навіть усілякі сімоньяни зі скабєєвими змінили риторику з “ми візьмемо їх за три дні” на “ми маємо перемогти будь-якою ціною, аби не було репарацій та трибуналів”. Результат очевидний – перемога буде за нами, репарації та трибунали – у них.
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський вчора о 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова вчора о 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова вчора о 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір 10.07.2025 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 10.07.2025 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 10.07.2025 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова 10.07.2025 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
-
Лідер картелю ОПЕК несподівано перевищив квоту з видобутку нафти
Бізнес 7113
-
Після п’яти років полону відкрив ресторан. Історія танкіста, який став підприємцем
Бізнес 6251
-
Банк ЄС анонсував 600 млн євро для України: найбільша сума – на відновлення ГЕС
Фінанси 4948
-
Україна за допомогою ЄБРР запустить нову фондову біржу: меморандум
Фінанси 4930
-
"По-справжньому довіряти одне одному": сім фраз, які використовують пари з міцною довірою
Життя 4846