Комунікуй або помри
Як сформувати довіру до себе.
Я обіймаю посаду Державної уповноваженої Антимонопольного комітету України вже майже чотири роки. Ця посада дала мені розуміння того, наскільки важлива комунікація та те, що саме відкритість та готовність пояснити будь-яке прийняте рішення формує довіру до мене, як до чиновника.
Готовність пояснити будь-яке прийняте рішення та довіра - це завжди взаємопов’язані речі. Якщо ти, як посадова особа, можеш публічно пояснювати власну позицію – це сильна позиція людини, яка має власну думку та готова її відстоювати.
Прийняття рішення – це відповідальність. Але зараз до переліку того, що треба зробити перед прийняття рішення, додається ще одне навантаження – готовність публічного пояснення. Воно необхідне і є вже таким, без якого не вижити будь-якій посадовій особі або органу взагалі.
Ми живемо у світі стрімких комунікацій, у світі фейкових новин та маніпуляцій, тому вчасна та зрозуміла комунікація від особи, яка приймає рішення, вже не опція, яку можна вибирати за бажанням, це обов’язок.
На початку роботи на своїй посаді, а це було ще до запровадження ProZorro, я вперше на своїй сторінці у фейсбуці опублікувала позицію Колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель стосовно прийнятого рішення. До цього посту ніхто ніколи публічно не коментував прийняті рішення та не пояснював підходи Колегії АМКУ. На сьогоднішній день для всіх учасників публічних закупівель вже є звичним, що двоє членів Колегії АМКУ по оскарженню (я і моя колега) приймають участь у форумах, пишуть статті, публічно виступають щодо підходів та практики Колегії, типових помилок учасників закупівель та Замовників. Більш того, для мене комунікація не обмежена моєю роботою в Колегії АМКУ по оскарженню, вона стосується всього, чим я займаюсь як державна уповноважена АМКУ, яка відповідає за фармацевтичні ринки.
Якою ж має бути комунікація чиновника?
1. Вчасною
Всі резонансні та важливі рішення мають бути висвітлені одразу після їх винесення. Це означає, що завтра вже пізно. Це означає, що швидкість розповсюдження неофіційної позиції, погляду експертів, лідерів думок та тролів має бути меншою, аніж швидкість викладення позиції посадової особи чи державного органу.
2. Зрозумілою
Все, що приймає чиновник чи державний орган, має бути викладено в такий спосіб, який зрозумілий не тільки профільним спеціалістам, а широкому загалу. Є дуже простий тест: якщо ви зможете це пояснити 11-12 річній дитині – ви зможете це пояснити всім. Якщо у ви займаєте посаду, спробуйте поговорити з дитиною такого віку. Якщо у вас вийшло – скоріш за все, вас зрозуміють. Якщо ні – шукайте інші слова.
3. Структурованою
Незважаючи на те, що мова викладення має бути зрозумілою, як я зазначала вище, комунікація має бути структурованою та викладеною послідовно та виважено, від підстав до суті прийнятого рішення.
На сьогоднішній день той, хто не комунікує, помирає. Смерть – це умовний вислів, який свідчить про те, що вашої позиції немає в інформаційному просторі, а, отже, ваші рішення викликають питання. Ваше мовчання завжди буде сприйматись не як зайнятість, а як закритість. Закритість – як боягузтво, а останнє – як те, що ви приймаєте рішення, які з різних причин не готові пояснювати публічно, а отже, вони - зрада.
Державний орган або посадова особа, які мовчать, зазвичай не викликають довіри. Все, що покрито мовчанням, викликає негатив і підстави вважати, що мовчуну є що приховувати.
Довіра формується відкритістю і готовністю до комунікацій.
Чиновники, яких ви знаєте, готові до комунікацій?
Запитайте.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 10938
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 5493
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4302
-
Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото
Бізнес
4188 -
Де шукають музу Баффет, Безос і Цукерберг: екстравагантні звички відомих людей
Життя 3174