Тендери. Про Колегію
АМКУ
Отримуючи звернення щодо перегляду рішень Колегії в Антимонопольному комітеті України, а також, звернення до членів Колегії з питаннями, що відносяться до компетенції Антимонопольного комітету чи навпаки, я вирішила написати цей блог про те, що ж собою являє постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі - Колегія).
Я постійно провожу роз’яснювальну роботу про те, як проводити оскарження результатів тендерів, що є добровільною дією, оскільки закон не передбачає такого обов’язку, але, по-перше, я розумію і бачу потребу в такій роботі, по-друге, ніхто краще за членів постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, не розповість.
Що ж являє собою Колегія?
Отже, маємо тендери всієї Країни та місця, де вони можуть оскаржуватись:
1) Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі для зручності сприйняття - Колегія). Строк розгляду скарги – 15 робочих днів з дати початку розгляду скарги.
Строки оскарження дуже короткі та чітко визначені Законом.
2) Суд. Строки – звичайні для розгляду позовів (в декілька разів більші, ніж передбачено для розгляду скарг Колегією, виключень для прискореного розгляду немає, тобто, в загальному порядку).
На сьогоднішній день діють три закони, які встановлюють засади здійснення закупівель:
1) Закон України «Про здійснення державних закупівель», норми якого розповсюджуються на всі процедури, які були оголошені до 1 серпня 2016 року та які мають бути завершені у відповідності саме до цього Закону;
2) Закон України «Про публічні закупівлі», обов’язковість якого для замовників (тих, хто підпадає під критерії до Замовників, що визначені в законі) починається з 01 серпня 2016 року;
3) Закон України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», який набув чинності 04 червня 2016 року.
Порядок створення Колегії (органу оскарження).
Перше, п. 14. Статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» визначає органом оскарження Антимонопольний комітет України.
Друге, П. 3 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» визначає:
«Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов’язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Рішення постійно діючої адміністративної колегії (колегій) приймаються від імені Антимонопольного комітету України».
Тепер цікаве та важливе про створення Колегії:
Пп.2 п. 3 статті 8 Закону Постійно діюча адміністративна колегія (колегії) Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель діє у складі трьох державних уповноважених Антимонопольного комітету України. Голова постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України повинен мати вищу освіту.
При цьому, стаття 12-1. Закону України «Про Антимонопольний комітет України» визначаєПорядок утворення і діяльності колегіальних органів Антимонопольного комітету України, а саме:«Постійно діючі адміністративні колегії Антимонопольного комітету України утворюються Антимонопольним комітетом України з числа державних уповноважених Антимонопольного комітету України у складі трьох осіб. Постійно діючу адміністративну колегію очолює перший заступник або заступник Голови Антимонопольного комітету України».
Тобто, що ми маємо, якщо підсумувати та відійти від прекрасного, чіткого та лаконічного юридичного тексту:
АМКУ створює Колегію. Колегія складається з трьох державних уповноважених, з яких головуючим, тобто, тим, хто очолює Колегію, має бути державний уповноважений-заступник голови Комітету. Члени Колегії мають рівний по вазі голос. Колегія керується в роботі трьома законами, про які я зазначили вище. Рішення Колегії можуть бути оскаржені до суду.
Тобто, потрібно дуже чітко розмежовувати повноваження Антимонопольного комітету України, як державного органу зі спеціальним статусом, основним завданням якого є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині, яка визначена статтею 3 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», та Колегію, як органу оскарження процедури закупівель, яка створюється Антимонопольним комітетом України, але є незалежно існуючим органом. Рішення Колегії не можуть бути оскаржені в Антимонопольному комітеті України, так само, як Антимонопольний комітет України не може визначити яке рішення має приймати Колегія по будь-якій скарзі.
Це, на мій погляд, потрібно знати задля того, щоб не плутати Колегію з Антимонопольним комітетом України, про діяльність якого я також буду писати у своїх блогах.
До зустрічі.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13664
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5807
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5721
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5422
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199