Асоціація між Україною та ЄС опинилася під загрозою зриву
У квітні цього року в Нідерландах відбудеться загальнонаціональний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Якщо голландці проголосують проти зближення Брюсселя з Києвом, то євроінтеграційний курс України може опинитися перед заг
У квітні цього року в Нідерландах відбудетьсязагальнонаціональний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію міжУкраїною та ЄС. Якщо голландці проголосують проти зближення Брюсселя з Києвом,то євроінтеграційний курс України може опинитися перед загрозою зриву.
В самих Нідерландах референдум обґрунтовують нестільки небажанням зближуватися з нашою державою, скільки протестом протиполітики ЄС і необхідністю переглянути правила існування об’єднання. Тобтоголландці мають сумнів у доцільності збереження ЄС в тому форматі, в якому вініснує тепер.
Попри намагання створити вигляд, що конкретно Українатут ні до чого, до подібних ініціатив виникає ряд справедливих запитань.Зокрема, чому на референдумі предметом голосування буде саме асоціація зУкраїною, а не з іншою державою, адже ідея з референдумом виникла фактичноодночасно з ратифікацією Нідерландами таких самих угод з Грузією та Молдовою.Очевидно, що саме до України в нідерландському суспільстві культивується негативнеставлення. Великий вплив на цей процес мала катастрофа малазійського боїнга надДонбасом, жертвами якої в більшості були громадяни Нідерландів. Крім того,масла у вогонь підлив і нещодавній скандал з викраденою колекцією картин знідерландського музею, які несподівано «спливли» на території України. Танайбільш показово те, що всі ці факти активно підігріваються в інформаційномупросторі Нідерландів, в основному з подачі правих і ультраправих сил, яких вЄвропі спонсорує наш колишній старший брат. Відверта антиукраїнська пропагандау європейській країні, від якої тепер залежить майбутнє асоціації Україна-ЄС,ще раз переконує, наскільки далеко простягає руки Кремль.
Для розкручування євроскептичних і антиукраїнськихнастроїв у Нідерландах наразі склалися дуже сприятливі обставини, пов’язані іззагрозою ісламського екстремізму, міграційної проблеми та повільногоекономічного зростання єврозони, яке гальмує розвиток окремих країн-членів ЄС.Тож не дивно, що ініціатива провести референдум набрала потрібні 300 тис.підписів у рекордно стислі терміни. До того ж опитування громадської думки вГолландії показують, що якби парламентські вибори в країні відбулися сьогодні,то перемогу на них здобула б популістськаПартія Свободи Ґеерта Вільдерса, яка виступає проти ЄС. Відтак за нинішньоїкон’юнктури суспільних настроїв в Амстердамі результати голосування нареферендумі навряд чи будуть на користь України.
У вітчизняному МЗС запевняють, щодипломатичний корпус веде інтенсивну роботу з громадськістю і політичнимкерівництвом Нідерландів для того, аби референдум не мав для нас негативнихнаслідків. Однак ця робота має виконуватися не лише української стороною.Більшість політиків ЄС в унісон заявляють, що голландський референдум можеспричинити континентальну кризу і поставить під сумнів існування Євросоюзу.Відповідно всі, хто зацікавлений в попередженні подібних наслідків, маєпрацювати над подоланням впливу правого популізму і євроскептицизму вНідерландах.
Насамкінець, варто зазначити, щозапланований референдум є дорадчим і не має імперативної сили, тобто навітьякщо громадяни висловляться проти асоціації з Україною, голландський парламентвсе одно зможе ратифікувати Угоду.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 178
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 138
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 113
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6195
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 5988
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 5797
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5520
-
Reuters: США і РФ обговорюють, як відновити постачання російського газу в Європу
Бізнес 3256