Футболіст - законотворець
Українська традиція - включати до виборчих списків відомих особистостей без врахування їх здібностей до законотворчої діяльності. Чергова піар-акція Партії Регіонів.
В суботу, 28 липня майже в усіх ЗМІ з’явилося повідомлення, що талановитий футболіст київського «Динамо», «Мілана» і «Челсі» і збірної України по футболу Андрій Шевченко заявив про прощання з футболом і «похід» в політику. Та легкість, з якою було зроблено таку заяву заставляє задуматися над самою сутністю її автора з точки зору його відношення, передовсім, до футболу: це сенс його життя чи дитяче захоплення, що згодом стало способом непогано заробити. Не хочу моралізувати, бо обидва варіанти мають право на існування і це особиста справа Андрія Шевченка.
Але не звернути увагу, на ту легкість, з якою Андрій проголошує свій «похід» в політику не може залишитися поза увагою. Тут виникає декілька запитань, до відповіді на які не можемо бути байдужими ми виборці, ті, хто може дати або не дати своє «добро» на «похід» в політику Андрієві Шевченкові і іншим «генералам - законотворцям», «бізнесменам-політикам», «спортсменам-політикам», «артистам-політикам», «бухгалтерам-президентам» і «завгарам-президентам» і т.п.
Перше запитання. Коли ми зрозуміємо, що для того, щоб займатися політикою треба оволодіти політичною наукою так само, як і для того, щоб займатися гінекологією, металургією чи гірничою справою треба мати відповідну освіту? Адже і Андрій Шевченко, перш ніж стати професійним футболістом вимушений був, попри усі свої природні здібності, довго і наполегливо вивчати футбольну науку. Якщо б це рішення було власним рішенням, а не чужим проектом, в якому Андрій погодився прийняти участь, то він спитав би сам себе, настільки він готовий до такого кроку. Але це залишимо на його совісті.
Що стосується нас, виборців, то невже ми не розуміємо, що бухгалтерської, автомобільної чи спортивної підготовки недостатньо для управління державою? Зверніть увагу, що переважна більшість нинішніх діючих політиків придбали (саме придбали, а не здобули) дипломи політологічні, юридичні чи фахівців з державного управління уже після того, як осідлали політичний олімп. А це означає, що рівень їх підготовки нульовий. Я вже не кажу про те, що дехто не здатний без помилки написати навіть назву свого вченого звання! Саме тому наші парламентарі за наш кошт утримують до трьох десятків помічників і референтів, бо самі ні на що не здатні.
Друге запитання. Невже ми не здатні зрозуміти, що «Україна - вперед!» - це проект і клон Партії регіонів, що це та ж сама «тушка» тільки у вигляді політичної партії? Таким же проектом партії Регіонів, а не Королевської, являється і Андрій Шевченко. Я дуже хотів би помилитися в цьому очевидному явищі, але шансів на це практично немає.
Третє запитання. Нам потрібні українські політики чи ті хто має на це формальне право, але основні їх інтереси тою чи іншою мірою інтегровані в системи інших держав? Ми уже мали Президента з американською дружиною, маємо прем’єр-міністра з російським родинним бізнесом і проросійським президентським родинним бізнесом, з депутатом – лідером регіонального клону «Вперед Україна» з рідним братом – високопосадовим російським чиновником, нарешті, нам пропонують в депутати футболіста, діти і дружина якого не мають і не намагаються набути українське громадянство. Невже при такому підході ми можемо надіятися, що для цих «політиків-бізнесменів» інтереси України і українців, як політичної нації, мають якесь значення? Невже ми не здатні зрозуміти, що політик, який нехтує державною мовою і навіть на засіданні Українського парламенту дозволяє собі «Да пашлі ви…» не може де б то не було представляти Україну?
Це, третє запитання може у декого викликати обурення і звинувачення мене в націоналізмі, як його розуміють «совки», а не як цивілізовані люди. Обуритися можуть ті, хто не здатний відрізнити націоналізм від шовінізму. Стосовно націоналізму. Так, я націоналіст, який любить українську землю, її природу, мову, культуру народу і намагається сприяти їх подальшому розвитку. Моєму націоналізмові, як вияву самоповаги, не є ворожим і ніяким чином не мішає російський націоналізм, як самоповага і любов росіянина до всього російського. Це стосується і націоналізму інших націй. Але мій націоналізм не допускає нехтування українськими інтересами і великодержавного шовінізму з якого б то не було боку. Націоналізм, як самоповага, є позитивним творчим фактором, без якого не може бути цивілізованих взаємовідносин між народами як в середині однієї держави, так і в міждержавних відносинах. Той, хто поважає себе, а не самолюбується собою, не може зневажати інших.
Тому в майбутніх виборах до Верховної Ради України кожному виборцю треба з повагою віднестись до самих себе і обирати депутатів, які є націоналістами саме в такому розумінні і для яких Україна, українська земля і українська культура є вищою життєвою цінністю. Пересічному виборцю розпізнати таких кандидатів не легко, але можливо. Треба тільки постаратися відділити гречку від національних ідей.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13678
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 8025
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 7130
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4141