Зимові канікули: що варто зробити у цей період дітям?
Вже наприкінці грудня для українських школярів розпочнуться зимові канікули, які триватимуть трохи більше ніж два тижні.
Як довго триватимуть канікули?
Зимові канікули в Києві вже розпочалися, від суботи, 25 грудня 2021 року, до неділі, 9 січня 2022 року включно. З 10 січня в столиці, як і в усій Україні, має розпочатися навчання в школах.
Натомість у Харкові зимові канікули розпочнуться пізніше — лише з четверга, 30 грудня. Однак до цього харківські школярі матимуть три вихідних у зв’язку із католицьким Різдвом (25−27 грудня). Відкласти зимові канікули у Харкові вирішили через те, що осінні канікули в місті тривали занадто довго зв’язку з епідеміологічною ситуацією.
Графік та дати зимових канікул вирізняються в залежності від поточної ситуації з коронавірусом.
Правила проведення новорічних зимових канікул
Загалом, основні правила проведення Новорічних канікул – це позитивний настрій і активність, рух і свіже повітря. Наші діти є прекрасним стимулом для того, щоб більше бувати на природі, грати і веселитися: адже ми завжди зайняті роботою, і відкладаємо спілкування з ними «на потім».
Найчастіше діти проводять час за комп’ютерними іграми або переглядом телевізора, а дорослі майже не намагаються відірвати їх від цього заняття – адже так вони менше відволікають від справ. Однак потім виникають проблеми: зі здоров’ям, навчанням, поведінкою і ще в багатьох сферах.
Так що використовуйте канікули по максимуму, щоб взяти участь в іграх, разом з дітьми бігати, сміятися, валятися в снігу. Можна навіть влаштувати конкурс зі швидкого ліплення сніговиків, і привернути до цього не тільки своїх дітей, але і їхніх друзів, бажано разом з їхніми батьками. Такі Новорічні канікули не тільки допоможуть вам зблизитися, але й подарують прекрасний заряд бадьорості та енергії на кілька місяців вперед
Як розважити своїх дітей під час канікул?
Позбутись зайвих речей.
Усі ми любимо починати рік з «чистого листа». В Італії, наприклад, є традиція на Новий рік викидати зайві речі у вікно. Робити у нас так не варто, але перебрати речі з яких дитина виросла, непотрібні іграшки чи канцтовари було б непогано. Дитині важливо навчитись легко прощатись з непотребом та не засмічувати свою кімнату.
Свіже повітря взимку теж важливе.
Не забувайте гуляти на вулиці. Дітям потрібне свіже повітря та активно проводити час: грайтесь у сніжки, зліпіть сніговика чи просто полюбуйтесь природою, не забувши про санчата.
Розслабитися емоційно, психологічно й фізично можна на свіжому повітрі, серед природи. Тож пропонуємо піти разом з дітьми в найближчий парк або ліс. Тільки не забудьте взяти з собою санки та лижі, аби повністю насолодитися зимовими розвагами.
Можете також запропонувати дитині побудувати фортецю з льодових цеглинок, заготовлених вдома (наприклад, в баночках з-під йогуртів). Аби малюкам було цікавіше використовувати такий «будівельний матеріал» можна зробити цеглинки кольоровими (додавши у воду харчову фарбу або звичайну — для малювання).
А ще цікавими для малюків будуть конкурси на найвищого/найстрункішого/найсмішнішого сніговика. Якщо ж ліплення сніговиків вже не викликає у дитини інтересу, можна зробити казкових героїв зі снігу. Не варто обмежуватися добре знайомими персонажами, дайте дитині можливість пофантазувати й вигадати щось нове.
Крім того, на природі можна грати в сніжки, у веселі зимові ігри, та й просто борсатися в снігу. Заряд гарного настрою та приплив енергії гарантовано. До речі, вирушаючи на прогулянку, не забудьте взяти з собою фото- та відеокамеру, аби зберегти найкращі моменти відпочинку.
Не забувайте про творчість.
Вона потрібна всім. Взимку свою творчу енергію дітки можуть вкласти у зимову годівницю для птахів чи новорічні і ялинкові прикраси.
Трішки треба й повчитись.
Аби дітям було легше адаптуватися після новорічних свят, потрібно не забувати про навчання, але я зараз зовсім не про те, аби сидіти та зубрити разом із книжкою. Навчання має бути в насолоду, у формі цікавої інтерактивної гри.
Наприклад:
- Напишіть листа до Діда Мороза англійською, вивчивши водночас 10 нових слів.
- Придумайте математичні задачки на прикладі отриманих подарунків, щоб дитина вчилась мислити, а не сухо розв’язувати.
- Спробуйте всією сім‘єю переглянути новорічний мультфільм чи фільм англійською із субтитрами.
- Напишіть назви на стікерах продуктів англійською або іншою мовою, готуючи спільно новорічні смаколики.
- Спробуйте поцікавитись історичними цікавими моментами у зимовий період в Україні чи у будь-якій іншій країні.
Окрім цього, перед канікулами, для того, аби діти були більш організованими та відповідальними, вони можуть самі скласти список своїх планів на зимовий вільний час.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13681
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 8768
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 7624
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 4323
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4172