Українські девелопери ринку нерухомості, рік 2022. Частина 1/5
Сучасний ринок нерухомості України формують вітчизняні девелоперські компанії п’яти основних типів
Сучасний ринок нерухомості України формують вітчизняні девелоперські компанії п’яти основних типів. Кожен із цих п’яти типів мав свій шлях розвитку (чи банкрутства), має особливості свого формування, свій особливий вплив на ринок. У кожного з п’яти типів є своя стратегія розвитку, навіть при умові, що вона не визначена та не доведена як до всесвіту так і до персоналу компанії. Історії успіхів, здобуті знання, уміння, навички та досягнуті цілі компаній сформували сьогоденні поведінкові реакції всіх типів девелоперів.
У цьому матеріалі про девелоперів типу №1 із наявних 5-ти типів.
І. ПРОФЕСІЙНО-РЕСУРСНІ ДЕВЕЛОПЕРИ.
Цей тип девелоперів почав формуватися у 90-х роках минулого століття із умовно вчорашніх будівельних бригад та компаній. Їхню основу складали вчорашні радянські БМУ, будівельні трести та будівельні кооперативи. Серед співробітників легко було знайти лауреатів галузевих нагород та почесних спеціалістів.
Основною перевагою девелоперів цього типу було та є досконале знання будівельних процесів. Тісні зв’язки з виробниками будівельних матеріалів і перевірена школа архітектури склали тверду основу для розвитку таких компаній на найближчі десятиліття.
Основними характеристиками створених проектів стали: стриманий архітектурний стиль й звичні архітектурні форми, максимальна кількість використання вітчизняних будівельних матеріалів, звичні прямокутні одно- та двосторонні квартири. Економія на якості будівельних матеріалів – мінімальна. Створення додаткових сервісів побудованих будинків – відсутня. Упорядження прибудинкової території мінімальне, лише для відповідності будівельним нормам. Порушення ДБН та СНіПів, як і роки їхнього становлення - майже нульові.
Будівельні традиції у таких компаніях заклали будівельники та управлінці з багаторічним будівельним досвідом, який був здобутий на будівництвах нових міст, нових мікрорайонів міст та на будівництві промислових об’єктів всесоюзного масштабу з географією від Чопа до Владивостока. Основними характеристиками побудованих об’єктів стали простота, надійність, відсутність будь-яких надлишків, міць, ліфти вітчизняного виробництва.
За три десятиліття сурові та кремезні будівельники опанували науку маркетингу та девелопменту, але їхній почерк розвитку проектів майже не змінився у їхніх основах – простата архітектурних рішень, висока швидкість будівельних робіт, прості зрозумілі схеми продажу квадратних метрів, мінімум PR та реклами, стримане поводження серед колег по ринку без галасливих та яскравих вечірок з будь-якого приводу. При проектуванні нових житлових комплексів перевага надається вітчизняній архітектурній школі.
Цінова політика таких компаній була і є стримана та по відношенні до конкурентів трималася на «середньому мінус» рівні у відповідному ціновому сегменті, що знаходило відгук у покупців. У першу чергу ціноутворення базувалося на попиті ринку і з кореляцією на задоволення динаміки будівельного бюджету.
Споживачі, відвідавши офіси продажу таких девелоперів, отримували необхідний мінімум інформації у простій і доступній формі та укладаючи договори які супроводжували процес придбання і були впевнені у стійкості компанії та у тому, що ціни відповідають ринку.
Як правило навіть сьогодні керівниками таких компаній здебільшого є вихідці з виробничих будівельних професій та/або з наявною вищою будівельною освітою.
Професійно-ресурсні девелоперські компанії ринку нерухомості були достатньо залежні від коливань та потрясінь ринку. Проте, вони найлегше пережили всі кризи, навіть через фінансову кризу 2008 року, девелопери типу №1 отримали найменшу кількість банкрутств серед всіх збанкрутілих компаній галузі.
Очікування.
У післявоєнний період девелопери типу №1 одні з перших почнуть нарощувати обсяги будівництва. Їхня цінова політика буде консервативною. Найбільше ресурсів вони кинуть на добудову своїх об’єктів які були призупинені через війну. У покупців буде висока ступінь довіри до таких девелоперів, придбання у них нерухомості буде вважатися з низьким рівнем ризику інвестицій. У процесі нарощування темпів будівництва у післявоєнний час, будівельні об’єкти не зазнають значних змін у своїх архітектурно-планувальних рішеннях.
Професійно-ресурсні девелоперські компанії ринку нерухомості були, є та будуть міцним фундаментом галузі із консервативними традиціями будівництва.
Далі буде.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева вчора о 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський вчора о 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер вчора о 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 226
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 10085
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 9004
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 8358
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 4330
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 4037