Колапс в морській галузі
Українським морякам вже починають відмовляти в оформленні підтверджень документів моряків з боку іноземних країн
Якби за кожну фразу: «Я попереджав», - мені давали по 10 гривень, то я їздив би на «Теслі». Але праця пророків ще з біблійних часів нагороджується якщо не добрим копняком, то четвертуванням.
Втім, така доля пророка в своїй країні.
Нещодавно я опублікував блог «Як добити морську галузь», де зазначив, що через обшуки в структурних підрозділах Міністерства інфраструктури України та Морської адміністрації перестали працювати:
- Автоматизована система подачі, перевірки та оформлення суднозаходу;
- Система реєстрації, перевірки, видачі документів на право керування маломірними суднами;
- Державний реєстру документів моряків.
Єдиним логічним наслідком таких дій був не просто параліч видачі документів на маломірні суда. Це ще держава може пережити. І навіть повернення до практик XIX сторіччя при заході в порт, хоч і здивувало багатьох капітанів, але і до цього змогли адаптуватись. Хоч і прикро, що процедури суднозаходу в Україні стали складніші, аніж в Нігерії, і впевнено крокують до практик Сомалі. А от відмова в роботі Державного реєстру документів моряків – це вже все. Фаталіті.
Як мені повідомили знайомі крюінгових компаній, українським морякам вже починають відмовляти в оформленні підтверджень документів моряків з боку Панами, Ліберії, Антігуа та Барбуди, Мальти, Кіпру, Сінгапура, Багамськіх островів, Гібралтару та процес ще йде і до нього постійно приєднуються інші країни під прапором яких сконцентровано більша частина світового флоту. Це загрожує не виконанням своїх зобов’язань з боку українських крюінгів та позбавленням роботи українських моряків.
І це навіть не головна проблема, хоча й доволі значна. Головна проблема нас чекає попереду. Адже не підтвердження документів моряків, які ВЖЕ є підставою для заборони входу судна в акваторію порту. І як кажуть експерти морської галузі: «Якщо в цивілізованих країнах, на це можуть деякий час закривати очі, то в Нігерії, представник адміністрації порту покачає головою і промовить: "BigProblem, very big problem – BigMoney». І навряд чи судновласники будуть довго терпіти таку не зручність з боку українських моряків. Ну місяць максимум, а потім наших моряків почнуть списувати на берег. Адже навіщо їм українці, коли в тому ж зарплатному сегменті є росіяни.
А що ж Україна? Міністерство інфраструктури України мовчить. Морська адміністрація тицяє пальцем в бік СБУ, мовляв всі сервери в них. СБУ не може розібратись, що саме вони вилучили, і що з цим робить. Громадськість…До речі де громадськість?
Де тисячі обурених моряків, які не жаліючи себе виходили на мітинги проти поборів? Що побори відмінили? Ніфіга. Все було, як є просто тепер всіх мабуть влаштовують люди, що очолюють процес поборів. Де, до речі, ВОКК (Всеукраїнське об’єднання крюінгових компаній)? Вони ж гучніше за всіх кричали, що галузі крюінгів треба дати можливість саморегуляції, і вони готові цей процес очолити. Ну ок. Ось проблема. Ще місяць і українським крюінгам не буде кого влаштовувати на роботу за кордон. І де масові протести? Де обурення? Де хоча б прес-конференція на цю тему? Чому мовчить їх лобіст Саакашвілі?
Це все питання без відповіді. Складається враження, що поки аваківські і баканівські соколята ділять між собою зони впливу проблеми моряків всім на стільки не цікаві, що аж соромно.
Але проблема є і вона дуже значна. І нам всім треба про неї говорити, адже ще місяць цієї борні і українські моряки, які щороку наповнюють українську економіку мільярдами доларів, не зможуть піти в рейс, і поповнять ряди заробітних. Те що зараз відбувається це диверсія проти України, і якщо всі «професійні борці» за долю моряків засунули язики в дупи, то це проблеми їх совісті, але ми не маємо мовчати. Ми маємо бити в набат інакше наслідки будуть не передбачуваними.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13678
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 8370
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 7402
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4154