Фінмоніторинг для грального бізнесу
Мінфін підготував умови для грального бізнесу, які зарегулють гемблінг до кліничної смерті
Гральний бізнес в Україні схожий на маленького Давіда, якому щодня доводиться битись із численними «голіафами». При чому плем’я філістимлян представлено чотирма великими царствами: «Царстов невіруючих політологів», «Царство свідків бабусь, що програють пенсії», «Царство тіньовиків», і «Царство бюрократів». Останнє «царство» найбільш потужне, адже може щодня впливати на розвиток азартних ігор в України.
Я жодним чином не звинувачую українських держслужбовців, у навмисному спротиві реформам, але їх консерватизм та нерозуміння нюансів, іноді може вбити будь-яку здорову ініціативу ще в момент її народження.
На жаль, саме такі думки приходять на думку, коли читаєш Положення про фінансовий моніторинг операторів азартних ігор та лотерей. Таке враження, що гральному бізнесу намагаються зав’язати руки. Адже просто не зрозуміло, яким чином оператори грального бізнесу зможуть втілити всі «ідеї Міністерства фінансів України.
Якщо чесно, беручи участь в роботі Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та його робочих груп присвячених проекту Закону щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей (р.№2713-д) я намагався не звертати уваги на заяви Мінфіну про те що арабські шейхи будуть везти в Україну валюту, щоб фінансувати міжнародний тероризм. «Ну мало лі», - подумав я. Однак, виходячи із Умов фінмоніторингу для грального бізнесу, виявляться можна.
Виявляється можна для розважального закладу прописати майже ідентичні умови фінмоніторингу, як і для банків. Кожному гравцю по банківському рахунку, індивідуальний контроль ризикованості ставок, визначення взаємовідносин між гральним закладом і гравцем визначаються, як ділові. Коротше кажучи до оператора грального бізнесу застосовуються критерії, майже як до банка, а до гравця, як до банківського клієнта.
Ототожнення закладу відпочинку до фінансової установи – це просто злочин, злочин проти здорового глузду, злочин проти легалізації грального бізнесу, й злочин проти України, адже якщо, не дай Бог ці Умови фінмоніторингу почнуть діяти, то гральний бізнес вмре на наступний день. Ті оператори, що відкрились – оперативно закриються, а ті хто не відкрились потішяться, що їм стало розуму не витрачати час та гроші на легалізацію. Іноземні інвестори, покрутять пальцем біля скроні, адже тільки українці примудряються працювати проти своєї держави, й точно забудуть про інвестування не те що в український гемблінг, а хоча б в Україну. Адже інвестувати в країну, яка воює, ще можна, а в країну, яка самостійно вбиває свою інвестиційну привабливість – ні. Погана карма.
Я тішусь, що у Мінфін прийшла команда, яка може доволі оперативно готувати важливі для держави документи. Адже колись навіть із цим були проблеми. Нагадаю, що у період, здається 2016-2018рр. Мінфін не зумів підготувати Положення про переліцензування лотерей, яке б вибило з українського ринку російські лотереї. Але тепер хотілося б, щоб до оперативності додалось розуміння об’єкту регулювання, та вміння почути тих, кого вирішили зарегулювати до клінічної смерті.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13678
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 8370
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 7402
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4154