Лідер із пробірки
В політиці не буває нових облич. Бувають обличчя свіжі, які в нас ще не викликають одрази. Але не нові. Адже за кожним «новим» обличчям стоять гроші і медіа «старих» олігархів.
Вже більше двох років в Україні мусуються слухи про президентські амбіції Святослава Вакарчука. Ці слухи провокує не тільки активність пана Святослава, який вирішив повчитись в США і допомогти в навчанні іншим, а й любов українців до месіанства. Ще більш вірогідною його кандидатура стала після того, як рейтинг Андрія Садового був знищений у «сміттєвій війні» з Гройсманом. І хоч Андрій Іванович відповів на блокаду сміттєву блокадою вугільною, та все ж в уяві більшості українців наразі він асоціюється лише з Грибовичиським сміттєзвалищем.
Святослав Вакарчук втілює в собі всі ознаки українського месії. Україномовний українець, прозахідних поглядів, який створив себе сам (може зв’язки батька – декана факультету і допомогли йому на старті кар’єри, але хто б не допоміг рідній дитині). Пан Святослав доволі поміркований в риториці та діях, він не робить різких кроків і посміхається голлівудською посмішкою. Дехто його порівнює з Рональдом Рейганом, мовляв актор може стати гарним Президентом. Я погоджуюсь, але перед тим як стати Президентом країни Р. Рейган три роки відслужив у збройних силах власної країни під час війни, шість років був у раді директорів а потім очолював Гільдію кіноакторів, вісім років губернатором штату Каліфорнія. Тобто загалом 14 років управлінської діяльності. А що у Вакарчука? Рік у Верховній Раді України і втеча з корабля коаліції, парусами якої він був. Тож порівняння неспіврозмірне.
Багато хто говорить про нові обличчя у політиці, але, любі мої, в політиці не буває нових облич. Бувають обличчя свіжі, які в нас ще не викликають одрази. Але не нові. Адже за кожним «новим» обличчям стоять гроші і медіа «старих» олігархів. Звичайно, ти можеш мати велику впізнаваність, але тільки медіа можуть створити зі співака чи коміка політичного лідера з претензією на нового месію.
Процитую Юрія Макарова: «Вакарчук та грантожери – випестений у штучний спосіб політики із пробірки, із яких грантодавці намагаються виховати «справжніх, вільних українців». Від себе додам, що також я не вірю у те, що лідерів можна виховувати в пробірці, а потім видавати на гора кажучи «вітаємо, це Ваш новий Макрон». Як би це не прикро звучало, але більшість «справжніх, вільних українців» зараз лежать в землі Донбасу, або мають пост травматичний синдром, і сама держава їх вважає опасними для суспільства.
Я жодним чином не проти того, щоб українці передали гетьманські клейноди Святославу Вакарчуку, і до речі, якщо він вийде у другий тур Президентських перегонів, то в нього є шанси перемогти і Юлію Тимошенко і Петра Порошенка. Але чи стане в нього духу відстоювати інтереси України перед тими хто приведе його до булави? Чи зможе він сказати «Ні!» численним грантожерам, не численним олігархам та обраним друзям з Львівської Політехніки та Львівського національного Університету? Особисто я не маю відповіді. Зможе – молодець. Не зможе – натовп розіп’є його на Хресті, який буде зроблений з дошок, трону на який його приведуть українці.
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков вчора о 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 383
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 218
- Професії зникають, навички – у тренді 162
- Модель нової індустріалізації України 158
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 126
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 13528
-
"Я туди не хочу". Власник UPG поставив на паузу експансію на ринок Європи
Бізнес 8633
-
"Спортивні авто стоять у гаражах". В Україні ліг ринок високооктанового бензину А-100
Бізнес 7668
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 7356
-
Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото
Бізнес
5395