Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.10.2017 18:58
Реінтеграція Донбасу або схрещення жаби й лелеки
Проект Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях мав на меті визначити механізми реінтеграції до складу України ОРДЛО. Та на справді в
Перша середажовтня запам’ятається всій Україні тим, що було зареєстровані так званізаконопроекти «про інтеграцію Донбаса». Відтак було зареєстровано двазаконопроекти:
Проект Закону про особливості державної політики із забезпеченнядержавного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями вДонецькій та Луганській областях (р.№ 7163) мав на меті визначити механізми реінтеграції доскладу України ОРДЛО. Та на справді вийшов такий симбіоз їжака, лелеки та жаби,що він посів би визначне місце у Кунсткамері Петра І, що зараз знаходиться уСанкт-Петербурзі.
Відтак:
1) законопроект визначає дві політико-правові формули окупації (окупаціяАвтономної республіки Крим та окупація Окремих Районів донецької і Луганськоїобластей). Це випливає не тільки із двох окремих законів, які регулюють життяна окремих окупованих територіях, а й від наступних моментів:
- створення військово-цивільних адміністрацій чомусь передбачається лишена територіях Донецької і Луганської областей;
- Збройні силу України можна залучати до виконання завдань передбаченихЗаконом України «Проект Закону про особливості державної політики іззабезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованимитериторіями в Донецькій та Луганській областях» у мирний час на територіївідповідно цих двох областей.
- не встановлений порядок документообігу (чітко врегульовано у ЗаконіУкраїни «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовийрежим на тимчасово окупованій території України»);
- порядок в’їзду в окуповані території (чітко врегульовано у ЗаконіУкраїни «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовийрежим на тимчасово окупованій території України»);
- тощо;
NB! Фактично держава визнає, що вона не збирається та не передбачаєзвільняти у військовий спосіб Автономної Республіки Крим, у той же час зазначає,що в Україні мир, а на Сході, це лише заходи направлені на відновленнязаконності.
2) визначення АТО заміняється забезпечення національної безпеки іоборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій таЛуганській областях (Перехідні положення);
3) створює Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України, але неврегульовується порядок його створення (ст. 9);
4) він не визначає шляхів реінтеграції Донбасу, окрім тих пунктів, які єу Мінських угодах і вже визначені в Законі України"про особливий порядок здійснення місцевого самоврядування на територіїОРДЛО".
5) вінне містить жодного слова про миротворців.
6) фактично продубльованабільшість статей Закону Україну «Про забезпечення прав ісвобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»
7) Шляхом внесення змін до ЗаконУкраїни "Про правовий режим воєнного стану" закріплюється можливістьприпинення діяльності органів місцевого самоврядування та державнихадміністрацій, у зв'язку з утвореннямвійськових адміністрацій.
І на мою думку, цей законопроект вплине нареінтеграцію ОРДЛО рівно стільки, скільки місячне сяйво впливає на удої великоїрогатої худоби. А створення двох політико-правових методів регулюванняокупованої території - це те що прагне РФ ще з 2014 року, саме у вересні тогороку Лавров заявив про неможливість поєднання та порівняння окупацій-ситуацій вКриму та на Сході України
Проект Закону про створення необхіднихумов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької таЛуганської областей (р.№ 7164) передбачає пролонгацію на рік Закону України«Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької таЛуганської областей». Це необхідний та вимушений крок з боку української влади,адже існування Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування вокремих районах Донецької та Луганської областей» це частина зобов’язаньУкраїни відповідно до Мінських угод і Комплексу мір по їх виконанню.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
Топ за тиждень
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 74
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 72
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році 66
Популярне
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2691
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2363
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 2004
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1904
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1666
Контакти
E-mail: [email protected]