Безпека на автошляхах має стати одним із пріоритетів роботи парламенту
Стан безпеки дорожнього руху, показники кількості травмованих і загиблих у ДТП в Україні є невтішними.
Наша країна за рівнем аварійності поступається більшості країн Європи, окрім Росії, Казахстану та ще кількох країн. Незважаючи на те, що рівень аварійності поступово зменшується, проблема залишається надзвичайно актуальною http://patrol.police.gov.ua/statystyka/. Підвищення безпеки на автодорогах залежить не лише від рівня штрафів за порушення правил дорожнього руху. Необхідно забезпечити відповідну якість автомобільних шляхів, розв’язок, встановити дорожні знаки і підвищити культуру водіїв.
Як голова підкомітету з питань оцінки законопроектів щодо впливу на показники бюджету та відповідності бюджетному законодавству Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, переконана, що посилення безпеки на автошляхах має стати пріоритетом для законодавчої діяльності парламенту.
Більшість водіїв з власного досвіду знають, що більшість автодоріг державного значення підтримуються в належному стані, але дороги місцевого значення є аварійнонебезпечними через руйнування дорожнього покриття, відсутність узбіч, розмітки, дорожніх знаків.
19 жовтня 2019 року, повертаючись з Києва додому, я потрапила в ДТП поблизу Золотоноші в Черкаській області. Обставини цієї пригоди свідчать про те, що необхідно на законодавчому рівні регулювати. Пригода сталася на об’їзній дорозі в темну пору доби пізньою осінню, стояв густий туман. Основний маршрут автодороги був перекритий через капітальний ремонт, натомість об’їзна автодорога не мала належної розмітки, попереджувальних і вказівних знаків. При цьому на шляху була аварійно-небезпечна ділянка - крутий поворот. Зачепивши узбіччя, автомобіль злетів з об’їзного автошляху. На цьому ж самому місці ДТП ставалися як до, так і після пригоди з народним депутатом, при цьому в деяких з них гинули люди.
Внаслідок ДТП мені довелося перенести три операції, проходити тривалий курс лікування і реабілітації. Незважаючи на такі життєві обставини, продовжує працювати з документами та нормативними актами з розвитку підприємництва, транспортної інфраструктури, бюджетних процесів, захисту прав підприємців, фінансування освітніх проектів.

Одним із пріоритетів законотворчої діяльності вважаю налагодження фінансування будівництва і капітального ремонту доріг місцевого значення, якими щодня користуються люди. Необхідно поглянути на цю проблему прагматично - з економічної точки зору втрати країни від високого рівня аварійності, травмування та загибелі людей, становлять дуже значні суми. У рамках дослідження Traffic Challenge було встановлено, що ціна втраченого життя в Україні щонайменше - 80 тисяч доларів США, а загальні втрати країни внаслідок високого рівня аварійності - близько 500 млн доларів щороку.
Невтішна статистика свідчить про те, що в 2019 році в Україні сталося 160,6 тисячі дорожньо-транспортних пригод (ДТП), з яких понад 26 тисяч - із потерпілими, в яких загинули 3,4 тисячі осіб і було травмовано 32,7 тисяч.
В європейських країнах аналогічна проблема виникла кілька десятиліть тому зі зростанням кількості автомобілів і трафіку. На законодавчому рівні її вирішили запровадженням автоматичної фіксації порушення правил, підвищення взаємної культури водіїв під часу руху, забезпеченням нового рівня облаштування автодоріг, їх розмітки і встановлення дорожніх знаків, облаштування інформаційних табло і зрозумілих водіям вказівників на небезпечних ділянках доріг.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13673
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 7233
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 6645
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4194