Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.03.2018 01:13
Норми будівництва треба осучаснювати для безпеки та комфортного життя
Навіщо потрібні ДБН? Для безпеки будівель, для зручності та комфорту людей. В Україні діє 109 державних будівельних норм, з яких 27 є проблемними, тобто застарілими, які треба змінювати і адаптувати до європейських стандартів.
У 2017 році ми активно почали цю роботу і продовжуємо зараз. Оновлення ДБН - це одне із головних завдань Мінрегіону, яке поставив віце-прем’єр Геннадій Зубко. І зміни у нормуванні повинні бути направлені на покращення якості життя людей. За рік роботи над оновленням ДБН ми провели понад 80 круглих столів. До нас надійшло більше 500 пропозицій змін, і вони були усі опрацьовані. Іноді важко об'єднати думку громадськості та бізнесу – на жаль, далеко не всі пропозиції корелюються з інтересами людей, тому часто це гарячі дискусії і дуже напружені діалоги з громадськістю, які, бувало, доходили до пікетів і демонстрацій під стінами міністерства. Але за підсумком це давало позитивний результат. Зроблена велика робота багатьох організацій, експертів, представників громадськості, яким я дуже вдячний за це. І ця робота продовжується, тому запрошую приєднуватися! Ми готові до співпраці!
Наведу декілька прикладів, що ми хочемо змінити в ДБН:
- ввести поняття «блакитна лінія», що буде обмежувати висоту забудови у містах - це повинно вирішити проблеми хаотичної забудови за висотністю.
- скасувати обов’язкову норму проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках, а також унормувати підземний і вакуумний спосіб збору побутових відходів (це питання взагалі відсутнє в ДБН) - це прискорить перехід на роздільний збір сміття.
- дозволити вбудову дитячих садків у житлові будинки - це дозволить зменшити диспропорцію між житловим будівництвом та соціальною забудовою, зокрема будівництвом дитсадків.
- дозволити проектувати сполучені ліфти з житлової частини будинку до підземного паркінгу - це зручність для мешканців будинку.
- розширити обов'язкові норми забезпечення безбар'єрного доступу для людей з інвалідністю у житловому просторі - тактильні поверхні, пониження бордюрів тощо.
Та багато-багато інших важливих і термінових питань. Тому дуже вдячний за підтримку термінового осучаснення ДБН прем’єр-міністру Володимиру Гройсману. Минулого тижня він провів важливу нараду щодо ДБН за участі профільних спеціалістів, архітекторів, експертів. Маю надію, що за підтримки процес узгодження та затвердження оновлених ДБН буде прискорено. Це важливо.
Як сказав прем’єр: «Треба швидко позбуватися «радянщини» в містобудуванні». Повністю з цим згоден. В цілому, завдяки оновленню ДБН, ми плануємо на 90% прибрати всі проблемні питання. Але норми повинні постійно удосконалюватися. Вони як живий організм, адже постійно з’являються нові технології та більш сучасні рішення. Тому і ДБН не можуть бути прийняті раз і назавжди, вони потребують постійних переглядів, змін та удосконалень. Це процес, і після прийняття нової редакції ДБН починається новий виток переглядів та змін.
Ми завжди відкриті і готові до співпраці та обговорення будь-яких пропозицій. Закликаємо всіх небайдужих приєднуватися до роботи, яка має робитися лише спільно. Тоді зможемо отримати бажаний збалансований результат!
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук вчора о 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
Топ за тиждень
- Як зруйнувати країну 292
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 196
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 187
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 142
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 119
Популярне
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 13134
-
Прохідницький щит для будівництва метро в Києві привезуть на початку 2026 року
Бізнес 6503
-
Рада скасувала старий Господарський кодекс: які наслідки для бізнесу
Думка 4441
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3087 -
Київстар за І квартал 2025 року сплатив понад 3,37 млрд грн податків
Новини компаній 2663
Контакти
E-mail: [email protected]