Біличанський ліс, головне - слово громади і визначення чітких меж!
Коли ми, з огляду на гарну літню пору, рвемося «на природу», то найменше переймаємося, чий то є найближчий лісок. Але відповідь на це питання важлива, коли йдеться про долю лісу. Хто її вершить? Звісно, господарі. ЧИ може бути в Україні ліс без господар
Коли ми, з огляду на гарну літню пору, рвемося «наприроду», то найменше переймаємося, чий то є найближчий лісок. Але відповідь наце питання важлива, коли йдеться про долю лісу. Хто її вершить? Звісно,господарі. ЧИ може бути в Україні ліс без господарів? Теоретичного, звісно, ні.Але на практиці, проблема Біличанськоголісу наочно демонструє, що може.
Стисло суть: спірною є ділянка землі у Біличанському лісіу 100 га, яку у 2008 році депутати селищної ради Коцюбинського (Київськаобласть) віддали під забудову. Лісналежить «Святошинському лісопарковому господарству» міста Києва. Але! Відразувиник конфлікт через підпорядкування лісу, оскільки представники громадиКоцюбинського виступали за те, аби їм віддали ліс, котрий до них ближче, ніж довлади Києва. Доки точилася політична боротьба та судова тяганина, нові власникиділянок у лісі почали вирубку дерев. Паралельно активісти збирали підписи підзверненням до президента України, аби лісу надали статус національного парку. 1травня 2014 року в. о. президента України надав Біличанському лісу статуснаціонального парку і приєднав його до НПП «Голосіївський». Ці сухі рядки невідображають емоцій, що кипіли навколо лісу, однак, вони якнайкраще характеризуютьпроблему, котра після травневого указу голови держави не зникла, а перейшла віншу площину. А саме: невизначеність кордонів лісу, селища Коцюбинське, містаКиєва і самого парку «Голосіївський».
Проблему Біличанського лісу потрібно вирішувати відразуна декількох рівнях: законодавчому, публічному, судовому.Та найперше – чітко провести кордони лісу, парку«Голосіївський» та міста Києва настільки чітко й однозначно, наскільки дозволяєчинне законодавство.
Не зовсім зрозумілимкроком стало підписання Меморандуму між Київрадою, Київоблрадою та радоюКоцюбинського. Починати треба було не так. Пристрасті не вщухають: Меморандумбуло укладено рано-вранці, не публічно, що викликало спочатку подив, а потім іобурення громадських активістів та місцевої громади. Вийшло так, що місцевіжителі ніби й ні до чого у справі, котра їх стосується безпосередньо. Аактивісти, які не лише знають проблему на експертному рівні, а й активно діють,могли б додати багато корисного до тексту Меморандуму. Принаймні, документ небув би відтермінуванням проблеми, чим він нині і є зараз.
Гадаю, перше, щопотрібно зробити сторонам, які зацікавлені вирішити проблему Біличанського лісу- ініціювати зміни до вітчизняного земельного законодавства. Щоб чітковизначити кордони лісу, міста Києва і самого парку «Голосіївський». Це не лишевиведе ситуацію з Біличанським лісом із глухого кута, але й дозволить уникнутиподібних проблем у майбутньому. Але, наголошу, при розробці законодавчогоалгоритму та визначенні всіх меж обов’язково треба врахувати думку громади, населення!
Одночасно, вважаю,слід повернутися до витоків проблеми Біличанського лісу – із відводу 380гектарів земель на підставах, котрі активісти та громадські діячі вважаютьнезаконними або сумнівної законності. Нам не потрібно гадати, є чи немає у діяхпосадових осіб склад злочину чи ознаки корупції, - це є справа слідчих. Але уцьому плані рішення має бути на підставі неупередженого розслідування, чітке,зрозуміле та однозначне. Глибоко переконаний у тому, що розслідування вкрайнеобхідне.
А доля Біличанськоголісу має бути розглянута на відкритих, прозорих слуханнях, за участі всіх –наголошую на цьому! – всіх сторін протистояння, особливо населення селищаКоцюбинського, думку якого потрібно вивчити якнайретельніше.
Я також наполіг би назалученні до процесу активістів, зокрема, Ірини Федорів, Ігоря Луценко таінших, завдяки яким Біличанський ліс вдалося зберегти. Їхній досвід єбезцінним. Кожен крок, кожна проміжна позиція у діалозі по Біличанському лісумає бути ухвалена публічно та відкрито.
Переконаний, тількитак, у тісній взаємодії з громадою, можна вийти на справедливе вирішення доліБіличанського лісу. Не виключаю, що якщо будемо рухатися за такою схемою, самепроблема Біличанського лісу стане тим прецедентом європейського вирішенняземельної проблеми, на який рівнятимуться в Україні, а то й поза нею, увирішенні подібних справ.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 11040
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 5592
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4317
-
Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото
Бізнес
4262 -
Де шукають музу Баффет, Безос і Цукерберг: екстравагантні звички відомих людей
Життя 3201