Зриваємо пластирі
Як ви можете самостійно «пролікувати» свої життєві проблеми
Раніше, коли в мене ставався збій в особистому чи професійному житті, я не могла його пояснити, усвідомити, пролікувати, тому просто клеїла пластир на те місце і йшла далі. Місце під пластиром боліло, але жити можна було, тим більше я ж сильна, я все можу. Тому я навіть не задумувалась, що потрібно повертатись до того самого місця і якось його проліковувати.
Багато таких пластирів з’явилось під час карантину, але найбільше після початку повномасштабної війни. Одного разу я просто подивилась у дзеркало і побачила мумію з пластирів. Побачене викликало у мене відчуття жалості і я вирішила, що потрібно нарешті щось починати робити. І все, що я придумала – це почати себе жаліти. Це тепер я мудра і знаю, що емоція жалю до себе абсолютно не конструктивна і навіть ворожа по відношенню до самої себе, але тоді мені це здавалось турботою про себе, власним, так би мовити, енергозбереженням.
І тоді через техніки самокоучингу я потроху почала один за одним віддирати пластирі. А ви ж знаєте, коли зриваєш пластир, то болить ще більше. А мені довелось їх зривати буквально з усього тіла. Крок за кроком.
Наприклад, у мене був пластир на місці, де робота перестала приносити задоволення. А ще на тому місці, де втрата сенсу в роботі збіглася з життєвою кризою. Боліло і там, де я спілкувалася з токсичними родичами чи повинна була витрачати забагато ресурсів на сторонніх людей, які воліли мене бачити зручною….
Ну, що казати, пластирів було море. Але хороша новина полягає в тому, що проти кожного болю і пластиру є гарне ефективне лікування – і це коучингові техніки. І якщо брати коучинг загалом, то він дає набагато швидші результати, ніж, скажімо, психотерапія, але за умови, що психіка клієнта здорова, або принаймні її більша частина. І ще коучинг добрий тим, що він працює не з минулим, а з теперішнім і майбутнім. Тому дає змогу швидше досягнути результату.
Тепер, коли я точно знаю, що це працює, я можу поділитися з іншими, як можна зарадити самому собі за допомогою коучингових технік. Отже, ідея полягає в тому, що коли у нас виникає збій в особистому чи професійному житті, не потрібнозаліплювати цей дискомфорт умовним пластирем замість того, щоб пролікувати його. Бо пластир може приховати біль на короткий термін, але у довгостроковій перспективі може призвести до серйозних наслідків.
Як обирати коучингові техніки для лікування? Спочатку потрібно побачити чітко причину болю, усвідомити її, а потім знайти техніки, які і способи, які пролікують цю рану. Це можна включити в себе розмову зі спеціалістом, який допоможе вам зрозуміти причину проблеми та знайти способи її розв'язання. Також можна практикувати самокоучинг – через коучингові техніки, що є у вільному доступі. Найважливіше - це зосередитися на тому, щоб пролікувати проблему, а не приховувати її. Важливо пам'ятати, що цей процес може бути складним і довгим. Важливо бути терплячим та не відмовлятися навіть, якщо на початку може стати ще гірше. Також важливо знайти підтримку у друзів, сім'ї, колег або професійних спеціалістів, які оцінили вас у цьому процесі.
Коучингові техніки допомогужь вам стати більш впевненими та міцними, а також забезпечити більш глибоку та стійку зміну, яка підтримує ваше благополуччя та допоможе вам досягти своїх цілей. І запам'ятайте, що важливо не боятися звертатися до своїх проблем та не соромитися шукати допомогу, якщо вам це потрібно. Якщо ми працюємо над розв’язанням своїх проблем та відкриваємось до допомоги та підтримки, ми можемо стати сильнішими та здатнішими досягти більшої гармонії у своєму житті.
Також важливо пам’ятати, що кожна людина має свій власний шлях та темп розвитку. Не потрібно порівнювати себе з іншими та очікувати, що якщо хтось вирішив свою проблему за тиждень, то і у вас це займе стільки ж часу. Навіть однакові проблеми у різних людей з різними установками на життя і способами життя вирішують у різний проміжок часу і різними способами. Все індивідуально і все залежить лише від вас. Кожен успішний результат вимагає наполегливої роботи та самодисципліни.
Однак нагорода за вашу наполегливу роботу неодмінно буде. І вона допоможе вам стати більш відкритими та важливими у своєму житті. Вона збереже психічне та емоційне здоров’я, а також допоможе стати більш ефективним та задоволеним у своїх професійних та особистих досягненнях.
І насамкінець - навчитися проліковувати свої рани та больові місця - це важливий процес самопізнання та саморозвитку. Він дозволяє нам краще зрозуміти себе та свої потреби, а також навчитися ефективно розв'язувати проблеми та досягати більшого благополуччя. Тому не бійтеся звернутися до фахівців або розпочати самостійну роботу над собою, щоб забезпечити собі більш щасливе та задоволене життя.
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 187
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 178
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 138
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 113
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6185
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 5577
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 5216
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5188
-
Reuters: США і РФ обговорюють, як відновити постачання російського газу в Європу
Бізнес 3250