2008 рік має стати переламним
Якщо озирнутися на рік, що минає, - то, безумовно, головною темою для України стали позачергові парламентські вибори. Значна частина суспільства поки що не готова сприйняти та гідно оцінити всю важливість, я сказав би епохальність цієї події. Але
Якщо озирнутися на рік, що минає, - то, безумовно, головною темою для України стали позачергові парламентські вибори.Значна частина суспільства поки що не готова сприйняти та гідно оцінити всю важливість, я сказав би епохальність цієї події. Але повірте: пройде рік, два, три, п’ять років – люди зрозуміють, що відбулося. У країни з’явилася можливість зробити якісний прорив.
З чим нам потрібно увійти у Новий 2008 рік? Найперше, що спадає на думку, вчергове виголосити традиційні фрази про необхідність консолідації суспільства, єднання, національні пріоритети. Але по закінченню цього надзвичайно складного для країни і всіх, хто зараховує себе до політичної еліти (а, отже, відчуває відповідальність за все, що сьогодні відбувається), року, мене не полишає думка: перш, ніж об’єднатися, як казав класик, нам потрібно роз’єднатися. Момент об’єднання і консолідації обов’язково прийде, але очевидно через серйозну ідеологічну дискусію, і як результат – визначення та прийняття усіма суспільними силами, які хочуть залишатися на політичній арені, як постулатів, національних пріоритетів. Це і буде консолідація. А далі її треба буде перевести в боротьбу за тактичні способи досягнення і реалізації національних пріоритетів.
Чи можливе у найближчій перспективі, скажімо, наступному році дежавю, про що сперечаються сьогодні політологи з соціологами? Я не відношу себе до фанатів, які зарікаються: ні, ніколи, і допускаю таку можливість. Достатньо складні механізми діють і всередині коаліції. Але у будь-якому разі головним результатом подій 2007 року стало не тільки (і не стільки) формування демократичної коаліції, скільки серйозні глибинні зміни в свідомості людей. Протвереження, усвідомлення громадян патріотами, господарями власної долі – це і є одним з важливих базових елементів, аксіомою для формування держави. Як найкраще підтвердження сказаному – здається, всі вже зрозуміли хибність та згубність пропорційної системи виборів на місцевому рівні. А система місцевих виборів, між іншим, формує фундамент держави, яким є місцеве самоврядування. І якщо фундамент виявиться хитким – що ж тоді можна будувати?
Інша справа: серед еліти збирається «критична маса» людей, готових іти на компроміси у вигляді прийняття нової Конституції країни, яка б зробила неможливою узурпацію влади будь-якою її гілкою, прозорою і неконфронтаційною систему взаємовідносин між ними. На першому місці, звичайно, повинна стояти правова реформа. Бо якщо в країні немає права, тоді вона починає жити за іншими, далекими від цивілізованих, правилами.
На жаль, усе виходить не так швидко, як хотілося б. Мені зараз важко сказати, коли в Україні настане щасливе життя: через 2 чи через 5 років. Усе залежить від того, що відбувається в умах людей. Якщо відбудеться осмислення процесів, що відбуваються сьогодні, прискориться і якісний прорив. А який уряд приведе до цього – це, насправді, вже «третє» питання. Тому, що коли створене відповідне середовище, чітко окреслені пріоритети, напрямок руху і коридори, завдання уряду – лише забезпечити швидкість руху цими коридорами. Якщо один уряд не забезпечує цього, він поступається місцем іншому. Але якщо ці коридори, як у нас – лабіринт, тоді який би уряд не брався за справу, а з лабіринту вибратися важко.
У майбутнє я дивлюсь з достатнім оптимізмом. І якраз майбутній 2008 рік має стати в цьому переламним. По-людськи бажаю всім родинам добра та щастя, поєднання патріотизму і відповідальності. Щоб кожен українець знайшов баланс і у своїх стосунках з рідними та близькими, і у своїх відносинах з державою.
Міністр з питань ЖКГ Олексій КУЧЕРЕНКО
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева вчора о 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський вчора о 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер вчора о 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 226
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 10085
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 9004
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 8358
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 4330
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 4037