Комунікація із суспільством як один із стандартів поведінки суддів
Про роль комунікації між суддями та громадськістю у рамках кампанії "ЧЕСНО. Фільтруй суд!"
Кампанія «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» започаткована з метою очищення суддівських лав від недоброчесних суддів та утвердження справедливого суду в Україні.
Вважаємо, що неможливо утвердити справедливе судочинство у нашій державі без належної комунікації між представниками громадянського суспільства та самими суддями.
Саме тому у ході створення профайлів суддів апеляційної інстанції командою кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» було запроваджено нову практику, яка полягала у тому, щоб до моменту оприлюднення надавати суддям інформацію, яка буде міститися у їхньому профайлі. У зв’язку із цим не пізніше ніж за три робочі дні на електронну пошту відповідного суду направлялася уся інформація про суддів цього суду, яка була зібрана аналітиками кампанії.
З моменту запровадження цієї практики ми отримали 41 лист від суддів апеляційної інстанції з поясненнями відносно інформації, яка містилася у профайлах. У 18-и випадках командою кампанії було прийнято рішення про повне врахування пояснень суддів та, відповідно, видалення або коригування зібраної інформації. Ще в 10-и випадках було частково враховано пояснення суддів.
У 13 випадках пояснення суддів не було враховане. Проте, навіть у таких випадках у профайлі суддів у відповідному розділі оприлюднювалися пояснення судді без зміни змісту. Тобто, у цьому випадку користувач веб-сайту має право ознайомитися з оцінкою певної події чи факту як із боку громадськості, так і з боку самого судді. У результаті людина може для себе самостійно та зважено прийняти рішення як ставитися до оприлюдненого факту чи події.
Безумовно право комунікувати чи просто промовчати – це право будь-якої людини. Але у випадку із представниками Феміди вбачається, що комунікація – це спосіб взаємодії із суспільством, який спрямований більше для захисту репутації самих суддів. Адже, як показала практика кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд!», майже у половині випадків комунікація дозволяє запобігти оприлюдненню некоректної інформації, що може бути викликана неповнотою інформації, яка міститься у деклараціях, інших публікаціях, описками у тексті тощо, а не бажанням свідомо публікувати негатив відносно суддів.
Більше того, навіть у випадку розбіжностей щодо оцінки подій чи фактів, комунікація дозволяє забезпечити оприлюднення різних поглядів, що має наслідком цивілізоване спілкування, а не висловлювання взаємних емоційних звинувачень.
Також варто додати, що, відповідно до Бангалорських принципів, підтримання високих стандартів поведінки суддів з метою укріплення суспільної довіри до судових органів є обов’язком суддів.
Поведінка, яка спрямована на комунікацію із суспільством, показує відкритість судді, можливість діалогу, а не бажання приховати певні факти. Зворотня ж поведінка (наприклад, втеча від журналістів, відмова у наданні пояснень чи просто мовчання) завжди породжуватиме сумніви щодо доброчесності судді. Тому комунікація із суспільством – це і є той стандарт поведінки, який також дозволяє укріплювати суспільну довіру до суду.
Підсумовуючи викладене, вважаємо, що суддям слід звернути увагу на можливості комунікації як одного зі способів відновлення довіри до суду та надавати пояснення у тих випадках, де у суспільства виникають питання щодо відповідності поведінки судді нормам закону та суддівської етики.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13673
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 7233
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 6645
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4194