Адвокати і податки
Ставлення багатьох адвокатів до оподаткування дивує і засмучує.
Внесений Президентом України проект закону 9055 "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" викликав у мережі якщо не бурю, то сякий-такий вітерець адвокатських емоцій.
І велика частка відгуків стосується податків та ЄСВ. Скаржаться адвокати, мовляв, проблеми оподаткування не вирішені, проблема ЄСВ залишається.
Ставлення багатьох адвокатів до податків і оподаткування дивує і засмучує.
Начебто численна солідна професійна спільнота, всі як один з вищою юридичною освітою.
А з податками багато хто не те що не "на ти"...
Ну з якого дива реформа адвокатури має торкатися питань оподаткування, а тим більше, сплати єдиного соціального внеску? Адже ці питання регулюються зовсім іншими законами.
Хіба адвокати сплачують якісь особливі податки?
Та ні, такі ж, що мають сплачувати інші особи, які займаються незалежною професійною діяльністю.
Адвокатські бюро та об'єднання теж всього лише організаційно-правові форми юридичних осіб, а тому оподатковуються у передбаченому законом для юридичних осіб порядку.
Кожен адвокат може про це прочитати якщо не у Податковому кодексі, то хоча б у методичних рекомендаціях з оподаткування адвокатської діяльності, дбайливо підготовлених НААУ.
І якщо вже так все з податками погано, чого було чекати президентського законопроекту про адвокатуру?
Хіба не більш розумно, скажу навіть, хіба не більш професійно було б активізувати зусилля, спрямовані на удосконалення законодавства стосовно оподаткування ні, не адвокатів, а самозайнятих осіб, точніше осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність.
Однак серед більше ніж півтора десятка комітетів Національної асоціації адвокатів України комітету з питань оподаткування щось не видно.
То чого, власне, прагнуть адвокати у сфері оподаткування?
Велика професійна спільнота, а сформулювати нікому?
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13662
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5625
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5612
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5031