Конкурс на голів ДПС та ДМС України: коли переможці відомі наперед
16 квітня відбувся другий етап конкурсу на посади голів Державної фіскальної служби та Державної митної служби.
Від імені Правління Асоціації платників податків України, до якої входить близько 7000 підприємств з усієї України, вважаю за необхідне застерегти керівників законодавчої та виконавчої влади щодо законності його проведення.
Маю всі підстави стверджувати, що Кабінет Міністрів України некоректно сформував вимоги до кандидатів на посади, а саме так, щоб перемогу в конкурсі отримали наперед визначені особи.
Згідно норм чинного законодавства, вимоги до кандидатів для посад категорії «А» визначені в статті 20 Закону України «Про державну службу» та Постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» від 25 березня 2016 р. № 246. Основними вимогами до кандидатів є загальний досвід роботи не менше семи років та спеціальний досвід роботи на державній службі "А" чи "Б" або досвід роботи у відповідній сфері не менше трьох років.
В Умовах проведення конкурсу, затверджених Розпорядженнями № 162-р та № 163-р, містяться кваліфікаційні вимоги до кандидатів, якими Кабінет Міністрів України необґрунтовано розширив законодавчо встановлений перелік вимог до кандидатів, які можуть взяти участь у конкурсі, безпідставно надавши можливість приймати участь у конкурсі особам, які мають досвід роботи не менше трьох років у реформуванні або управлінні змінами у великих організаціях.
При цьому, термін «велика організація» взагалі законодавчо не визначений, а термін «реформування або управління змінами» настільки розмитий, що навіть фахівці не можуть зрозуміти, про які організації та зміни взагалі йде мова.
Тим більше, що ні стаття 20 Закону України «Про державну службу», ні Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» не надає можливості Кабінету Міністрів України безпідставно розширювати коло осіб, які претендують на таку відповідальну посаду, як Голова Державної податкової служби та Голова Державної митної служби за рахунок некомпетентних осіб.
Ще більш дивною ця вимога стає після вивчення Умов всіх конкурсів на зайняття вакантних посад у державній службі категорії «А», які Національне агентство України з питань державної служби провело в 2019 році. При проведенні конкурсів на зайняття вакантних посад Голови Державної служби геології та надр, Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції, Голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Голови Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, державного секретаря Міністерства у справах ветеранів таких вимог зовсім не було. Тому складається враження, що профільна освіта не потрібна тільки для посад Голови Державної податкової служби та Голови Державної митної служби.
Вивчивши перелік осіб, які претендують на посаду Голови Державної податкової служби України, напрошується висновок, що ця законодавчо не передбачена вимога була введена, щоб участь та перемогу у Конкурсі зміг отримати Верланов Сергій Олексійович. Зараз він займає посаду Заступника Міністра фінансів України і не відповідає навіть заявленим кваліфікаційним вимогам, а отже взагалі не міг бути допущеним до участі у Конкурсі.
Верланов С.О. не лише приймає участь у Конкурсі й успішно подолав його перший і другий етапи, але й є розробником Умов проведення конкурсу на посади Голів ДПС та ДМС, оскільки очолює Міжвідомчу робочу групу з розділення ДФС на ДПС та ДМС. В подальшому співбесіди з кандидатами будуть проводити також експерти робочої групи, які були відібрані Верлановим С.О.
Упередженість конкурсу підтверджує той факт, що ледь закінчився другий етап, уряд і податкова прямо заявили ЗМІ, що Верланов та Нефьодов очолять відповідно ДПС та ДМС. І цю інформацію вже почали озвучувати на різних рівнях, у тому числі в медіа. Це при тому, що конкурс ще триває, фінальний тур заплановано на 23 квітня, і до нього вийшли по троє претендентів на обидві посади.
Цей конкурс насправді дуже важливий для країни. Необхідно вивести ДПС і ДМС України на рівень найкращих у світі податкових та митних служб за критеріями ділової репутації і ділової роботи, де цінності – це чесність, повага, професіоналізм, співробітництво та сприяння процвітанню і стабільності країни. Але мені особисто дуже неприємно і некомфортно, що на фоні того, що відбувається в країні, цей так званий «конкурс» проходить саме так.
Тож, я від імені незалежної громадської організації, метою якої є захист прав та законних інтересів платників податків у економічній, правовій, соціальній та інших сферах їх діяльності, вважаю за необхідне невідкладно призупинити проведення конкурсів на зайняття вакантних посад Голів Державної податкової служби та Державної митної служби.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13662
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5625
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5612
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5031