Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.02.2015 17:13
Цензура з патріотичним обличчям
5 лютого народні депутати підтримали законопроект Княжицького про заборону російських фільмів. Його повна назва – «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України». Як виявилось, захистити інформаційний про
5 лютого народні депутати підтримали законопроект Княжицького про заборону російських фільмів. Його повна назва – «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України». Як виявилось, захистити інформаційний простір просто – достатньо лише заборонити російські фільми. А як же свобода слова?
Відверто кажучи, текст законопроекту до першого читання був приречений – навіть якби його проголосували в парламенті, він навряд чи б працював – такими неузгодженими та нечіткими, подекуди безглуздими були його формулювання. Наприклад, за проектом забороні підлягали фільми, в яких «принаймні одним із головних героїв фільму або персонажів другого плану є особа, яка вчинила злочин або має намір його вчинити». Хіба не безглуздо? На екрані залишилися б одні мультики, та й то не всі.
Однак після прийняття проекту за основу до другого читання його істотно вдосконалили. Додали визначення держави-агресора, детально визначили критерії, за якими мали б забороняти фільми, чітко сформулювали санкції за розповсюдження заборонених фільмів. Зникло безглузде положення про особу, що має намір вчинити злочин. Натомість з’явилось нове – про заборону фільмів, «позитивними героями яких є співробітники (у тому числі колишні або позаштатні) органів держави-агресора, радянських органів безпеки». Уже краще, так?
Але цього народним депутатам виявилось замало. На хвилі обурення російською агресією, спекулюючи на темі війни, Радикальній партії (тобто Олегу Ляшку) вдалося протягнули поправку, за якою забороні на розповсюдження в Україні підлягають усі фільми, вироблені в РФ. І нічого, що така заборона відверто тхне цензурою. Тією самою, якої ми так боїмося в РФ.
Конституція України визначає, що кожен має право вільно збирати та поширювати інформацію. З уточненням, що таке право може бути обмежено в інтересах національної безпеки. Іншими словами, заборона російських фільмів в Україні є конституційною.
Такі Радикальні дії парламенту, очевидно, мала б виправдати війна. Ще у 1919 році Верховний Суд США ствердив: «Коли держава перебуває в стані війни, багато які висловлювання, цілком припустимі за мирних часів, можуть завдати такої шкоди її воєнним зусиллям, що дозволити їх під час бойових дій неможливо, і жоден суд не визнає їх захищеними будь-яким конституційним правом» (”Schenck v. U.S”, United States Reports, vol. 249, p. 48).
Чи шкодять сьогодні російські фільми воєнним зусиллям України? Навряд. Інша справа, що вони з біса добре нашкодили за мирних часів. Інакше як тоді пояснити те, що антиукраїнські настрої були підтримані жителями Сходу? За таких умов потрібно не забороняти чуже, а створювати своє. Певна, що якби українські канали цілодобово транслювали замість російських серіалів українські фільми, глядачів менше б не стало. Тільки от цілодобово транслювати поки нема чого.
Закон почне діяти вже через два місяці. А це означає, що каналам доведеться шукати, чим заповнювати свої ефіри. Невже з українських екранів зникнуть низьковартісні, позбавлені будь-якої мистецької цінності російські серіали?
Врешті-решт, у боротьбі патріотизму зі свободою перемагає цензура. Хай навіть з патріотичним обличчям.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
Топ за тиждень
- Як зруйнувати країну 224
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
Популярне
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 9814
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 8802
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 8163
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 3987
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3922
Контакти
E-mail: [email protected]