І ще раз про питання припинення громадянства
Припинення громадянства
Не планував знову повертатись де теми громадянства, але активне поширення у соцмережах та ЗМІ звернення до Президента Зеленського із закликом скасувати указ в частині позбавлення Геннадія Корбана громадянства України змушує мене ще до невеличкої репліки з цього приводу.
Це звернення підписали сотні публічних осіб, діючих політиків та громадських активістів.
Не буду вкотре пояснювати, чому рішення про припинення громадянства є конституційним, відповідає Конституції України та закону України “Про громадянство”.
У мене викликає певних шок, що така кількість людей, яких називають “політичною елітою” країни не тільки не читали і не розуміють норм Конституції та законів України, а і, по суті, закликають Президента Зеленського до свідомого порушення чинного законодавства, демонструючи приклад правового невігластва та правового нігілізму.
Вони посилаються на те, що пан Корбан гарна людина. Можливо, хоча, як киянин, не можу забути про його роль, наприклад, у намаганні забудувати Протасів Яр, і це взагалі без згадування вельми строкатого минулого цього пана.
Але питання у тому, що ніхто не повинен закликати Президента України до ручного регулювання питання громадянства.
У мене немає сумніву у політичній мотивованості рішення про припинення українського громадянства Геннадія Корбана. Бо єдина підстава, за якою його можна було позбавити українського громадянства — наявність громадянства іншої держави. А про це пану Зеленському було відомо задовго до вступу на посаду Президента України. Йому “знадобилось” три роки для того, щоби позбавити Корбана українського громадянства.
Тому тут бачимо приклад відверто політичної мотивованості цього указу.
Але якщо це зроблено саме на підставі наявності документальних доказів про інше громадянство пана Корбана, то Комісія з питань громадянства і Президент Зеленський зобов'язані були ухвалити це рішення.
Це норма закону, яку підписанти звернення “чомусь” не пропонують змінити. Є інший шлях — звернення до Конституційного Суду України з проханням дати офіційне тлумачення 4 та 25 статті Конституції України в кореспонденції з відповідними нормами закону “Про громадянство”. Враховуючи рівень сталої звички суддів КСУ діяти в інтересах влади, вони обґрунтують у самий абсурдний спосіб будь-яке рішення, потрібне їй.
Правда, шановним громадським та політичним діячам, які підписали звернення щодо відновлення громадянства Корбана, потрібно розуміти наслідки рішення КСУ чи зміни до закону України “Про громадянство”, яке передбачатиме можливість наявності окрім українського ще і громадянства інших держав.
Це означає, що тоді це право матимуть і ті, хто зараз має, наприклад, російське громадянство. Що всі особи з множинним громадянством мають право без обмежень, бо права громадян виписані у Конституції України, бути державними службовцями, обиратись на виборні посади до державних органів влади та органів місцевого самоврядування. І це не можна потім відреагувати змінами до якихось законів, бо це суперечитиме нормам Конституції України, які подібні обмеження для громадян України не встановлюють. Це питання фундаментальних положень української конституції. Якщо щось хочете міняти в частині питання множинного громадянства, вносьте зміни до Конституції України.
Але замість цього добродії, яких вважають елітою країни, пропонують діяти в режимі ручного керування законами та Конституцією України, бо гарного пана Корбана образили.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 9512
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 4591
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4200
-
Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото
Бізнес
3465 -
Фільм "Квір" з Денієлом Крейґом у головній ролі: красива самотність і трохи скандалу
Життя 3066