В пошуках щастя. Частина друга. Чотири фактори щастя
Як казала моя улюблена керолівська Аліса, “Іноді потрібно щодуху бігти, щоб хоча б залишитись на місці, а для того, щоб кудись потрапити - потрібно бігти вдвічі швидше”.
З розвитком технологій ми настільки пришвидшили час нашого життя, що для багатьох стало справжньою проблемою просто втримати в достатній нормі своє психологічне здоров'я. І якщо раніше успішними були ті, хто просто, якщо брати етимологію слову, “успішно добігали”. То зараз потрібно не просто вміти швидко бігти, а й передбачати ситуацію і знаходити способи “дістатись до потрібного місця призначення не тільки за допомогою власних ніг…”
Нові можливості
Раніше, успішна людина — це людина, яка ставить перед собою перспективні цілі та вміє грамотно їх досягати: своєчасно, з мінімальними витратами енергії, у гармонії із собою, з навколишніми та життєвими обставинами. Тому можна було описати певні щаблі успіху. Було зрозуміло, що є певні сходи до успіху. І твоє майбутнє залежить від твоїх знань, оточення, обраної професії, або власної підприємницької діяльності. І ти можеш обрати науку (скажімо кібернетику як я), або робітничу професію, або інженерну, або професію пов'язану з комунікацією, медіасферою, управлінням.
Часи змінились. Відкрилось нові, раніше небачені можливості. Адже зараз є приклади, коли підліток заробляє, розвиваючи персонажа в комп'ютерній грі, за день більше, ніж його батьки за місяць, або завдяки блогінгу, створюючи сторіс. А є о зовсім дикі з точки зору наших батьків способи заробляння грошей. Так одна з найвідоміших стрімерш зробила собі ім'я на тому, що вона просто, пристрасно в прямому ефірі, облизувала мікрофон. Я зовсім не підтримую, такий спосіб, просто наводжу цей факт, для розуміння зміни умов досягнення успіху
Прощання з епохою
Вже є очевидним фактом, що з подальшим розвитком технологій більше десяти професій, які нам прекрасно відомі, доживають свої останні роки, серед них називають такі, здавалось би вічні, і епохальні як поштар, касир і охоронець.
Тому, якщо раніше людина спочатку досягала своєї мети ціною неймовірних зусиль, а потім вже “оплачувала емоційним вигоранням” надзусилля, іноді дуже великим чеком, в тому числі втратою психічної енергії, розладами нервової системи. То зараз все теж саме відбувається в рекордно короткі строки, що називається ще на марші, коли до мети ще йти і йти. І це все на фоні постійної невизначеності, екзистенціальної загрози настання ядерної зими.
І де вихід? Навчитись помічати і святкуватись власний успіх вже тут і зараз.
"Людина народжується двічі - перший раз, коли з'являється на світ, а другий, коли розуміє, для чого народилась" - ця мудрість має дуже глибоке значення.
Найчастіше ми витрачаємо своє життя на те, щоб досягти міфічного, стереотипного, шаблонного успіху, а над своїм призначенням, як правило, починаємо замислюватися лише тоді, коли всі атрибути успішності є, а щастя… ні не бачимо
Або навпаки, витрачаємо масу зусиль, емоцій, часу і все марно. Тоді ми завмираємо, зупиняємось і замислюємося: «Що я роблю? Навіщо? Що далі?
Тому свого часу я створила свою власну формулу щастя: Щастя не у підсумку, щастя на шляху.
І хочу поділитись з вами чотирма факторами щастя у діяльності:
Робити те, що любите.
Робити те, у чому сильні.
Робити те, що потрібно людям.
Робити те, за що люди готові платити.
P.S.
Моє внутрішнє покликання - масштабувати щастя на землі, тому я можу про це дійсно говорити годинами. А у наступній частині ми розглянемо фактор щастя з точки зору біологічних особливостей нашого мозку та соціокультурних аспектів людства.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13671
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 6873
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 6438
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4194