Міжнародні профспілки звернулися до керівництва ЄС щодо порушень в Україні
Напередодні саміту Україна – ЄС міжнародні профспілкові об’єднання інформували керівництво Європейського Союзу про порушення трудових і профспілкових прав в Україні
Міжнародне об'єднання профспілок Глобального союзу IndustriALL, IndustriALL-Європа закликали очільників Європарламенту, Європейської комісії та Європейської ради терміново втрутитися та звернутися до українського уряду щодо дотримання Україною міжнародних зобов’язань.
Напередодні саміту Україна – ЄС міжнародні профспілкові об’єднання інформували керівництво Європейського Союзу про порушення трудових і профспілкових прав в Україні, а також про просування через Верховну Раду законопроєктів, що суперечать положенням Конвенцій Міжнародної організації праці та європейським цінностям.
Також вони просять звернути увагу на той факт, що Україна не виконує своїх зобов’язань згідно з Угодою про Асоціацію та Угоди щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Простіше кажучи, генерує законопроєкти не сумісні з міжнародними стандартами праці.
«Профспілкові лідери та активісти стикаються з погрозами насильства, наклепом, кримінальними процедурами, стеженням або іншими формами тиску з боку державних посадових осіб, бізнесу або найманих найманців, щоб перешкоджати їм виконувати свої обов’язки щодо захисту прав працівників та зупинити їх», – зазначено у зверненні.
Україну систематично зараховують до категорії 5 Глобального індексу прав МКП, як країну, де немає гарантій дотримання прав працівників.
Минулого тижня монобільшість у парламенті протягнула урядовий законопроєкт №5388, яким планується закріпити монополію роботодавця на рішення щодо того скільки працювати, відпочивати чи заробляти найманим працівникам в Україні.
Станом на кінець вересня 2021 року зареєстровані у Верховній Раді, прийняті у першому читанні та готуються до подачі в Парламент Міністерством економіки та окремими депутатами-слугами під керівництвом голови комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової більше 20 законопроєктів, що повинні замінити провалений мілованівський проєкт трудового кодексу.
У спільному листі Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) Шаран Барроу, генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) Луки Віcентіні до Президента, Голови Верховної Ради та Прем'єр-міністра України очільники міжнародних профспілкових організацій міжнародного та європейського рівня вчергове закликають українську владу зупини регресивну трудову реформу.
Вони вже повторно наголошують, що ряд законопроєктів від Кабміну та депутатської монобільшості в Парламенті викликають серйозну заклопотаність у зв'язку з несумісністю їх положень з міжнародними трудовими стандартами.
Очільники міжнародних профспілок звертають увагу на той факт, що ці проєкти недавно пройшли технічний аналіз, який проводили експерти в рамках двох проєктів технічного співробітництва МОП: проекту технічного співробітництва «Права у сфері праці: підвищення дотримання Україною основних міжнародних трудових стандартів» та проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової праці в Україні».
Міжнародні експерти висловили стурбованість через невідповідність багатьох положень цих проектів законів міжнародним трудовим нормам, зокрема Конвенцій МОП №1, №14, №30, №47, №81, №106, №129, №132, №158 та Директив Європейського парламенту та Ради Європи 1999/70/ЄС, 2003/88/ЄС, 89/391/ЄEC та ін. Вони також не відповідають Конституції України, та порушують основоположні права громадян на працю, соціальний захист, рівність перед законом, об'єднання в профспілки, колективне представництво і захист.
Результатом запровадження зазначених законодавчих ініціатив стане легалізація необмеженого диктату роботодавця по відношенню до працівника, знецінення колективних договорів, Генеральної та галузевих угод, виключення профспілок з правового поля регулювання трудових відносин, подальше зростання безробіття та трудової міграції.
У зв'язку з ігноруванням українською владою вищевказаних звернень, Міжнародноою конфедерацією профспілок готується звернення до Європарламенту та Єврокомісії про порушення Україною Угоди про асоціацію України з ЄС, згідно зі статтею 296 якої жодна сторона не повинна послаблювати або знижувати рівень захисту прав працівників, передбачений в її законодавстві.
Окрім того, у Резолюції Європейського парламенту від 11 лютого 2021 року про імплементацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною (2019/2202 (INI) український уряд закликали поважати та виконувати міжнародні трудові норми, повністю виконувати всі конвенції МОП та продовжувати наближення своїх трудових стандартів до стандартів ЄС.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 205
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 115
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 7377
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 7100
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 6051
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3370
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3234