Включення акцій державних ПАТ до біржового реєстру
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» (від 07.04.2015№ 289-VIII) внесено зміни до статті 24 Закону України «Про акціонерні товариства», а саме: абзац другий частини першої статті 24 замінено д
Законом України «Про внесеннязмін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» (від07.04.2015№ 289-VIII) внесено зміни до статті 24 Закону України «Про акціонернітовариства», а саме: абзац другий частини першої статті 24 замінено двомаабзацами такого змісту:
«Публічне акціонерне товариствозобов’язане пройти процедуру включення акцій до біржового реєстру та залишатисяу ньому хоча б на одній фондовій біржі в Україні. Акції публічного акціонерноготовариства не можуть входити до біржового списку більше ніж однієї фондовоїбіржі в Україні».
Отже, із приписів ст.1 та ст.24Закону України «Про акціонерні товариства» випливає необхідність для всіх публічних акціонерних товариств пройти процедуру включення акцій до біржового реєстру
Чи потрібно проходити такупроцедуру публічним акціонерним товариствам, якщо вони є державними? Явважаю що ні, і ось чому.
Відповідно до Положення про функціонуванняфондових бірж, біржовий реєстр - складова біржового списку,що містить інформацію щодо лістингових цінних паперів. Біржовий списокце документ фондової біржі, який містить інформацію щодо цінних паперів, які навідповідну дату допущені до торгівлі на фондовій біржі за категорієюлістингових цінних паперів або за категорією позалістингових цінних паперів.
Відповідно до частини 2 ст.1 ЗаконуУкраїни «Про акціонерні товариства» діяльність державних акціонерних товариствта державних холдингових компаній, єдиним засновником та акціонером яких єдержава в особі уповноважених державних органів, регулюється цим Законом, зурахуванням особливостей, передбачених спеціальними законами.
Спеціальним законом, який регулюєдіяльність державних акціонерних товариств є Закон України «Про управління об‘єктами державної власності».
Відповідно до ст. 4 Закону України«Про управління об‘єктами державної власності» суб’єктамиуправління об’єктами державної власності є Кабінет МіністрівУкраїни.Відповідно до ст. 5 України «Про управління об‘єктами державноївласності» КабінетМіністрів України є суб'єктом управління, що визначає об'єкти управліннядержавної власності, стосовно яких виконує функції з управління, а такожоб'єкти управління державної власності, повноваження з управління якимипередаються іншим суб'єктам управління, визначеним цим Законом.Здійснюючи управління об'єктами державної власності, Кабінет Міністрів України визначає умови створення та діяльності господарських структур, приймає рішення про створення, реорганізацію та ліквідацію господарських структур і визначає уповноважені органи управління, які здійснюють контроль за їх діяльністю.
Отже, законодавство відсилаєнас до статутів таких державних акціонерних товариств.Виходячи із того, щозаконодавством передбачений особливий порядок відчуження державного майна,можливо припустити, що в статутах таких акціонерних товариств встановленотакож особливий порядок відчуження акцій, що виключає торгівлю акціями на фондовій біржі, в загальному порядку, а відповідно і виключає необхідність включення їх до біржових реєстрів.
Так, наприклад, в статуті публічного акціонерного товариства “Українська залізниця” ( який можна знайти на урядовому порталі ) в п. 44зазначено, що акціонер товариства, який володіє 100 відсотками його акцій, неможе відчужувати належні йому акції, передавати в управління, заставу,використовувати для формування статутного (складеного) капіталу суб’єктівгосподарювання та вчиняти щодо них інші правочини, наслідком яких може бути їхвідчуження з державної власності. Прицьому, відповідно до статуту єдиним акціонером товариства є держава в особіКабінету Міністрів України.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 214
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 9257
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 8316
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 7749
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3707
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 3278