Чорні лебеді української електроенергетики
Сьогодні має відбутися засідання Ради національної безпеки та оборони, де розглядатиметься питання енергетичної безпеки України.
Раду скликав Президент Володимир Зеленський після трагедії на шахті у Львівській області, де загинули двоє гірників. Раніше секретар РНБО Олександр Данилюк визначив енергетику одним з пріоритетних напрямів, над яким має працювати РНБО.
Є інформація, що насправді смерть гірників була лише приводом для того, щоб скликати засідання РНБО. А питання, яке планується винести і прийняти рішення - це перенесення дати впровадження ринку електричної енергії з 1 липня цього року на невизначений термін.
Сьогоднішньому засіданню РНБО передували деякі події, які не були висвітлені в ЗМІ. Але ці події створювали інформаційний та юридичний фундамент для легалізації того рішення РНБО, яке, ймовірно, може бути прийняте.
Першою подією було позачергове засідання Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України, на якому планувалося прийняти рішення про підтримку законопроекту авторства народних депутатів Олександра Домбровського (БПП) та Льва Підлісецького (Самопоміч) про відтермінування дати впровадження ринку електроенергії на 3 місяці.
Рішення Комітету прийняти не вдалося через відсутність кворуму на засіданні. Тому даний захід був переведений в режим обговорення проблем впровадження ринку, де мали слово усі основні суб’єкти. Однозначно за своєчасне впровадження виступили НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», Асоціація енергетики України, НКРЕКП, бувший міністр енергетики Іван Плачков. Швидше за виступили Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. З деякими застереженнями виступили ДП «Енергоринок» та НЕК «Укренерго».
Проти виступали деякі експерти та представник Президента у Кабінеті Міністрів України Andriy Gerus. Щоправда вагомих аргументів ними наведено не було. В правознавстві є таке правило «ствердження не є аргументами».
Окремо слід відмітити питання народного депутата Володимира Бандурова представнику Президента Андрію Герусу «чи позиція щодо перенесення терміну впровадження ринку електроенергії, яку доніс пан Герус на засіданні Комітету, є його особистою позицією чи позицією Президента». Андрій Михайлович дуже знітився і не знав, що відповісти. Якось невпевно говорив про те, що «Президент до цієї реформи ніякого відношення не має» та не давав однозначної відповіді. Але після наполягання народного депутата видавив з себе, що це позиція Президента.
Є дуже сумнівним те, що Президент Зеленський уповноважував пана Геруса на таку заяву.
Другою подією був лист СБУ Прем`єр-міністру України Володимиру Гройсману та Голові Верховної Ради України Андрію Парубію про загрози національній безпеці впровадження ринку електроенергії з 1 липня цього року. Лист був підписаний т.в.о. Голови СБУ Іваном Бакановим, який ще тиждень тому займався шоу-бізнесом і навряд чи встиг так швидко розібратися в енергетиці. Тому такий лист можна розцінювати лише як втручання СБУ у питання, які жодного відношення до неї не мають.
Активізація певних політичних сил, груп та осіб навколо питання відтермінування ринку електричної енергії дає підстави вважати, що таке відтермінування потрібно лише тим, кому потрібна дешева електроенергія. І це точно не населення. Це великі споживачі електроенергії - феросплавні заводи, які відносяться до сфер вплив олігархів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука.
Заради бізнес інтересів двох осіб були запущені чорні лебеді в фундаментальну галузь економіки - електроенергетку. І наслідки розхитування електроенергетичного комплексу України спрогнозувати тепер надзвичайно важко!
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 12479
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 6540
-
Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото
Бізнес
5135 -
"Я туди не хочу". Власник UPG поставив на паузу експансію на ринок Європи
Бізнес 4203
-
"Спортивні авто стоять у гаражах". В Україні ліг ринок високооктанового бензину А-100
Бізнес 4179