Власне житло для молоді. Мрія чи реальність?
Під час одного із міністерських засідань підняли тему житла для молоді. Начебто все добре та всі задоволені, казали чиновники. Втім, статистика - річ вперта та її неможливо викривити.
Під час одного із міністерських засідань підняли тему житла для молоді. Начебто все добре та всі задоволені, казали чиновники. Втім, статистика - річ вперта та її неможливо викривити. За останні декілька років, проблема доступності житла, насправді, стає гострою. Більшості молоді доводиться мешкати разом із батьками, а можливість мати окрему власну квартиру/будинок для них є маловірогідною.
За результатами соціологічних досліджень 45% представників української молоді живе з батьками, 32% респондентів мають власну окрему квартиру або будинок, а 12% винаймають житло. Кількість молоді, що мешкає у батьків з віком зменшується, а частка тих, хто має власне житло, зростає.
Крім того, не мають можливість мати окрему власну квартиру/будинок в найближчі п’ять років аж 67% молоді з тих, хто не має власної квартири/будинку, і тільки 15% – впевнені, що в них є така можливість.
З’ясувалось, що в Україні існують державні програми, метою яких є поліпшення житлових умов громадян:
- державна програма забезпечення молоді житлом на 2013–2017 роки;
- державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла.
Станом на 08 липня 2016 р. в єдиній інформаційно-аналітичній системі автоматизації обліку кредитування молодіжного житлового будівництва Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» зареєстровано 12 тис. кандидатів, які бажають отримати власне житло. За період з 2005 по 2015 роки надано 5 068 пільгових довготермінових кредитів на будівництво та придбання житла молодим сім’ям з державного та місцевих бюджетів різних рівнів на загальну суму понад 1280 млн. грн. Щороку кількість наданих пільгових кредитів скорочується, тому що Державна програма забезпечення молоді житлом на 2013–2017 рр. постійно недофінансовується.
Цікаво те, що значна частка молоді навіть не знає про існування послуг Фонду молодіжного житлового кредитування, інші - просто не дуже довіряють таким програмам. За результатами соціологічного дослідження, лише 2% молоді коли-небудь користувалися послугами Фонду молодіжного житлового кредитування, тоді як 97% опитаних не користувались і не користуються такими послугами (1% – «важко відповісти»).
Ринок житла в Україні щороку збільшується, проте наявна ситуація з житлом для пересічних громадян дещо інша – у країні існує серйозна житлова криза. Значна частина населення потребує поліпшення житлових умов як через низьку якість житлового фонду України, так і недостатній рівень забезпечення населення окремою кімнатою.
На мою думку, якщо ми хочемо вирішити питання соціально-економічних, житлових, демографічних проблем держави, зменшити відтік молоді за кордон, стимулювати народжуваність в країні та підвищити впевненість молоді у майбутньому - треба:
- забезпечити належне фінансування механізму надання пільгових довгострокових кредитів;
- популяризувати діяльність державних інститутів, які можуть допомогти молоді у вирішенні житлових питань;
- здолати корупцію в цих органах.
Не буду наводити приклади демографічної статистики, втім, цілком зрозуміло, чому ми маємо такі проблеми в цій сфері. Будуючи міцну країну, слід розпочинати з молоді.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 9317
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 4511
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4196
-
Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото
Бізнес
3421 -
Фільм "Квір" з Денієлом Крейґом у головній ролі: красива самотність і трохи скандалу
Життя 3062