Приклад Франції у реалізації державної політики у сфері водневих технологій
Для України є важливим спостереження розвитку та адаптації досвіду європейських країн, що використовують водневі технології, з метою формування власної державної політики у сфері водневої енергетики
У сучасному світі спостерігається швидкий розвиток водневих технологій та, як наслідок, популярність електричного транспорту на водневих паливних елементах (FCEV).
Саме тому для України є важливим спостереження розвитку та адаптації досвіду інших європейських країн, що використовують водневі технології, з метою формування власної державної політики у сфері водневої енергетики.
Вивчення успішних підходів, стратегій та рішень щодо водневих технологій та альтернативної енергетики, апробованих у таких країнах, як Франція, може допомогти Україні розробити ефективні заходи для прискорення переходу на стійкі рішення в енергетиці.
Адаптація передових практик, фінансових стимулів, національних планів дій, стратегій та інноваційних технологій з європейським досвідом для розвитку української енергетичної сфери стане запорукою успіху в побудові «зеленої» та сталої енергетичної інфраструктури.
Врахування світових тенденцій та міжнародного співробітництва забезпечить надійне енергетичне майбутнє України, сприяючи її сталому розвитку, економічному зростанню та підвищенню якості життя громадян.
Одним з позитивних прикладів державної політики у сфері використання водневих технологій є рішення уряду Франції, відповідно до якого Міністерством промисловості вже запущено національний план прискорення модернізації електричних і водневих систем.
Початок цієї кампанії у Франції стартував 4 квітня 2020 року та передбачає надання дозволу на електрифікацію автомобіля для зменшення викидів парникових газів і забруднюючих речовин. Ця практика, яка називається модернізацією, полягає у видаленні двигуна внутрішнього згоряння та бака з автомобіля та заміні їх на електродвигун і акумулятор.
Модернізація відбувається в рамках державної політики Франції, яка має амбіцію бути лідером у виробництві водню. Уряд розглядає можливість масового впровадження водню в усіх секторах по всій країні.
Останніми роками Франція демонструє вдалий досвід у реалізації політики модернізації транспорту та переходу на водневі та електричні технології. Враховуючи цей досвід, можна запропонувати наступні рекомендації для України щодо розвитку водневої енергетики.
Забезпечення фінансової підтримки. Аналогічно французькій моделі, Україна повинна забезпечити фінансову підтримку на придбання водневих автомобілів та їх модернізацію. Це може бути реалізовано шляхом впровадження фінансових стимулів, наприклад, встановлення дотацій, податкових знижок та додаткових премій для приватних осіб та комерційних підприємств, що використовують такі транспортні засоби.
Стимулювання виробництва та інвестицій. Для стимулювання виробництва водневих автомобілів та компонентів, або модернізацію транспортних засобів на прикладі Франції, уряд може провести конкурси проєктів, які пропонують фінансування компаніям, що планують інвестувати у відповідні проєкти. Це може сприяти розвитку пропозицій модернізації та створенню робочих місць.
Розвиток інфраструктури. Україна повинна інвестувати в розвиток інфраструктури для водневих станцій заправки та супутніх сервісних послуг, що допоможе створити сприятливе середовище для переходу на водень, як вид палива. Це може охоплювати співпрацю із залученими інвесторами, місцевими органами та іншими стейкхолдерами для розбудови регіональних мереж водневих станцій.
Навчання та освіта. Для забезпечення сталого розвитку водневої енергетики уряд має активно сприяти навчанню та освіті в цій галузі. Потрібно створити спеціалізовані навчальні програми, курси та стажування для студентів та фахівців, спрямовані на підвищення рівня компетентності в області водневих технологій.
Розробка національного плану дій. Український уряд повинен розробити національний план дій, який визначатиме довго-, середньо- та короткострокові стратегічні цілі та пріоритети в області водневої енергетики. План повинен забезпечити потреби різних секторів економіки та передбачати скоординовані дії для досягнення цих цілей.
Міжнародне співробітництво. Для успішного розвитку водневої енергетики в Україні важливо активізувати міжнародне співробітництво, обмін досвідом та технологіями з країнами, які вже досягли успіхів у цій галузі. Україна може приєднатися до міжнародних ініціатив та співпрацювати з фінансовими установами для залучення інвестицій.
Замість висновку. Розвиток водневої енергетики в Україні має важливе значення для забезпечення сталого енергетичного майбутнього. Враховуючи досвід Франції, уряду слід розробити цілеспрямовані заходи, які сприятимуть переходу від викопної до водневої енергетики. Це має охоплювати надання фінансової підтримки, стимулювання виробництва та інвестицій, розвиток інфраструктури, підготовку кадрів, розробку національного плану дій та активізацію міжнародного співробітництва.
Впровадження таких заходів сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української економіки, розвитку вітчизняного виробництва та зменшенню залежності від імпорту енергетичних ресурсів. Воднева енергетика може зайняти місце однієї з ключових складових енергетичної безпеки та сталого розвитку України в майбутньому.
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 11:39
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти Олександр Висоцький 11:23
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко вчора о 23:41
- Gaming в Онтаріо, або як Операторам успішно отримати ліцензію Ольга Ярмолюк вчора о 17:48
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська вчора о 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак вчора о 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко вчора о 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер вчора о 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 19.05.2025 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 19.05.2025 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 19.05.2025 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
-
Андрій Портнов: історія, що починалась в кримінальному Луганську, а закінчилась у Мадриді
44153
-
Зумери поступово відмовляються від навички, яка супроводжувала людство протягом 5500 років
Життя 20109
-
Зеленський-2025 проти зразка 2019 року. Як шість років та війна змінили президента України
6893
-
Політичний покер. Як CША програють підготовку до війни з Китаєм, а Путін цим користується
4987
-
За лаштунками телефонної розмови – чого прагнуть Путін і Трамп
Думка 4853