Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
28.10.2016 16:02
Окремі питання порядку проведення робіт у вихідні дні
В даній статті встановлюється правомірність залучення працедавцем до роботи, яка виконується у вихідні дні, працівників без згоди виборного органу первинної профспілкової організації.
Працедавець, будучиодним з головних учасників трудових правовідносин, має права, які гарантованійому, й виконує обов’язки, що покладені на нього. Чи може вказана особазастосовувати роботи, яка здійснюється у вихідні дні, без обґрунтованої згоди,яка в свою чергу надана на їх належне проведення виборним органом первинноїпрофспілкової організації?
Правове регулювання вищевказаного питання відбувається за допомогоюрізноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин, функціонуючихз приводу робіт, які в свою чергу виконуються у вихідні дні, здійснюється:Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року№ 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайнимизаконами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надаліпо тексту – КЗпП України)).
Наймані працівники є одними з головнихучасників трудових відносин. Іншими словами, вищезазначені суб’єкти, працюючиза трудовим договором, водночас створюють певні блага, які, будучи майновимиабо немайновими, що в свою чергу приносять значиму користь незалежній таправовій Україні, а також її доброчесному та згуртованому народу.
Трудове законодавство гарантує найманим працівникам правовий статус, що, будучибагатогранним, включає в себе всілякі елементи, одними з яких є різні за своїмзмістом соціально-економічні права. Вищевказані можливості, маючи своє належнезакріплення у відповідних нормативно-правових актах, водночас повиннізабезпечити всебічну економічну свободу фізичної особи, а також її ефективнийрозвиток, як свобідної особистості.
Правона працю визнано одним з визначних соціально-економічних прав. Така можливістьотримала своє закріплення в ч. 1 ст. 43 Конституції України, а також в ч. 1 ст.2 КЗпП України.
Увипадках, вичерпний перелік яких передбачено відповідними законами, осіб, маючихтаке право, працедавець може залучати до роботи у вихідні дні. Безпосереднявказівка про наведений факт передбачена юридичною нормою, яка в свою чергуохоплена ч. 1 ст. 71 КЗпП України.
Алепотрібно пам’ятати про те, що вітчизняним законодавцем передбачено особливийпорядок цілеспрямованого застосування до найманих працівників вищезазначенихробіт. Що це означає?
Працедавецьне може встановлювати в односторонньому порядку роботу, виконувану в вихідні дні.Зокрема, як закріплено ч. 1 ст. 71 КЗпП України, вони можуть проводитися здозволу, наданим виборним органом первинної профспілкової організації(профспілкового представника) підприємства, установи чи організації.
Таким чином, працедавцю забороняється вчиняти діяння, якісуперечать юридичним нормам, що отримали своє закріплення в чинномузаконодавстві, й моральним імперативам, які загальновизнані в громадянськомусуспільстві. Наприклад, зазначеній особі недозволено застосовувати роботи у вихідні дні без дозволу, наданим виборниморганом первинної профспілкової організації (профспілкового представника)підприємства, установи чи організації.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
Топ за тиждень
Популярне
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 4007
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 3859
-
Віагра, тефлон і бактерії проти пластику: вісім випадковостей, які змінили світ
Життя 2557
-
Зумери й міленіали на межі: як розпізнати кризове вигорання і врятувати себе
Життя 2547
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 2245
Контакти
E-mail: [email protected]