Парламент працюватиме краще, коли депутати припинять думати про вибори
Верховна Рада могла б працювати краще. Значно краще. Депутати могли б принести країні куди більше користі, ніж приносять. Але для цього треба брати й працювати, розробляючи потрібні законопроекти, а не думати про те, як ліпше дискредитувати політичних опон
Сьогодні під час Погоджувальної ради лідер «Опозиційногоблоку» Юрій Бойко заявив, що його фракція готова скласти депутатські мандати зметою добитися розпуску діючого парламенту і проведення достроковихпарламентських виборів. Для розпуску Верховної Ради необхідно, щоб принаймнітретина депутатів склала свої мандати. А так як на даний момент без обранців зКриму і Донбасу український парламент налічує не 450, а 416 нардепів, то длярозформування законодавчого органу, за логікою Бойка, достатньо, щоб віддепутатських крісел добровільно відмовились лише 117 депутатів (а не 150). Враховуючи,що фракція «Опоблоку» має 43 особи, для розпуску ради теоретично треба ще 74депутата, згодних скласти мандат. На перший погляд, все чітко і послідовно. Аленасправді це не так. По-перше, в переліку підстав для розпуску парламенту вКонституції немає вище зазначеної підстави. По-друге, в тому ж «Опоблоці»велика кількість депутатів – мажоритарними. Це означає, що в разі складанняними своїх повноважень, будуть оголошені проміжні вибори в їх округах, а не достроковівибори до Верховної Ради загалом. Зрештою, розбиратися в юридичнійбезграмотності заяви Бойка немає сенсу. Зрозуміло, що це не більше, ніж спроба «потролити»коаліцію і створити в суспільстві установку на неминучість дострокових виборівдо парламенту.
Однак найбільше вражає зміст аргументації, за допомогоюякої лідер «Опоблоку» виправдовував необхідність розпуску чинної Ради. За йогословами, потреба у припиненні повноважень цього парламенту викликана йогонеякісною роботою. Що ж, важко щось заперечити. Головне, що це говоритьочільник фракції, яка не голосувала щонайменше за 90% важливих для країнизаконів і рішень. І це не були суто ідеологічні, ціннісні акти чи сутополітизовані рішення, систематичний бойкот яких завжди виправдовує статусбудь-якої опозиції. В абсолютній більшості це були законопроекти, якихпотребувала економіка, захист суверенітету держави, яких вимагали завданнямакрофінансової стабілізації, боротьби з корупцією, реформування органівдержавної влади тощо. Не підтримуючи всі ці законопроекти, «Опоблок» майженіколи не пропонував жодних конструктивних альтернатив. А тепер виявляється, щопарламент працює неякісно.
Так, Верховна Рада могла б працювати краще. Значно краще.Депутати могли б принести країні куди більше користі, ніж приносять. Але дляцього треба брати й працювати, розробляючи потрібні законопроекти, а не думатипро те, як ліпше дискредитувати політичних опонентів, більше сподобатисявиборцям і в який спосіб розпустити парламент. На жаль, багато політиків навмисносаботують ефективну парламентську діяльність для того, щоб використати це якаргумент на користь чергових виборів і отримати більший шматок парламентськогопирога в майбутньому. «Неякісна робота парламенту» – це те, що їм потрібно вякості інструменту збільшення свого впливу, а не те, що вони мають намірреально виправляти.
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 104083
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 85813
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 45065
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12588
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12432