Вдавання миру гірше за війну
Загалом було б не так вже й погано, якби мирні ініціативи просто не виконувалися, зберігаючи статус-кво. Цей варіант тривалий дав давав Україні тактичні переваги і був найбільш прийнятним серед наявних альтернатив.
«Безальтернативний» «мирний» процес врегулювання конфлікту, уособленням якого є Мінські домовленості, став не стільки способом подолання гібридної війни, скільки сам перетворився на гібридний процес, що заводить ситуацію в небезпечну безвихідь.
Загалом було б не так вже й погано, якби мирні ініціативи просто не виконувалися, зберігаючи статус-кво. Цей варіант тривалий дав давав Україні тактичні переваги і був найбільш прийнятним серед наявних альтернатив. Але все давно зрушило зі своїх місць, залишивши непорушними лише ілюзорні Мінські угоди. Сьогодні події розвивають в напрямку, який є абсолютно протилежним мирному процесі і всім дипломатичним винаходам, які його супроводжують.
Сотні обстрілів бойовиків щодоби, нові партії російської зброї, прикордонні навчання російських військ – це реальність. Поки в рамках мінського формату ми обговорюємо амністію на Донбасі, «ДНР/ЛНР» виступають з вимогами надати їм право вето на внутрішньо і зовнішньополітичні рішення України. Поки в країні набирає обертів політична криза через конституційні зміні і надання Донбасу особливого статусу, керівники псевдореспублік заявляють, що готові відновити економічні зв’язки з Україною лише в статусі незалежної держави. В той момент, як Київ готує пропозиції по місцевим виборам на окупованій території, Росія з місцевими сепаратистами активно готує нові фейкові вибори на Донбасі. Все це – достеменна реальність.
Водночас безперервні тиради про неухильне дотримання Мінських угод, про відсутність будь-яких альтернатив цьому процесу, про виключно дипломатичні шляхи вирішення конфлікту, словом, весь політичний супровід реального розвитку подій – це вдаваність, ілюзія. Реальний і вдаваний виміри проблеми не лише не мають нічого спільного, вони рухаються в протилежні сторони. І чим довше Україна та її союзники робитимуть вигляд, що обрана ними стратегія працює, тим далі це заведе нас в ситуацію, в якій ціна компромісу буде неприпустимо високою. Росія вже давно знайшла альтернативу тому плану, який відстоює Захід і українська влада, і, незважаючи ні на які домовленості, продовжує систематично обезкровлювати Україну. Біда лише в тому, що світова спільнота жодним чином не реагує на новий очевидний виток російської агресії.
Мінський формат мав одне реальне завдання – припинити велику війну на Сході України. На все інше цей формат не спроможний, і час більш ніж переконливо це довів. Очевидно, що тепер замало говорити лише про продовження антиросійських санкцій (хоча і це питання наразі є проблематичним). Росія не просто не виконує свої зобов’язання, вона вже давно заробила на вдвічі більші санкції. Інша справа, що в світових лідерів сьогодні немає ані виражених можливостей, ані реальної політичної волі більш рішуче впливати на агресора. Та, як відомо, неспівмірність злочину і покарання завжди мотивує злочинця на нові дії. На даний момент в Україну знову повернулась війна, і всі, хто намагається цього не помічати, платитимуть значно дорожчу ціну в недалекому майбутньому.
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8503
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
уточнено виправлено Бізнес 8135
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 7009
-
Найвища гора Західної Європи та найефектніша гора Франції: неперевершений Монблан — фото
Життя 3724
-
Падіння каміння на Закарпатті: рух для поїздів розблокували
Бізнес 3332