Чи дотягує патріотизм українського політикуму до рівня Гватемали?
Найбільш ефективним способом подолання тотальної корупції для України може бути створення незалежної міжнародної комісії під контролем ООН, яка б не підпорядковувалася українській владі.
Буквально сьогодні преса широко розповсюдила статтюДжоша Когена, яку експерт з питань економічних реформ на пострадянськомупросторі присвятив методам боротьби з корупцією в Україні.
На думку Когена, найбільш ефективним способомподолання тотальної корупції для України може бути створення незалежної міжнародноїкомісії під контролем ООН, яка б не підпорядковувалася українській владі. Саметакий досвід був успішно апробований у Гватемалі, де в 2006 році уряд країнидобровільно делегував частину суверенних повноважень Міжнародній комісії протибезкарності у Гватемалі (CICIG). Ця структура за час своїх повноважень розглянула сотнісправ і висунула сотні звинувачень високопосадовцям країни, які мали стосунокдо корупційних схем. Зокрема, до відповідальності були притягнуті навіть двапрезиденти Гватемали – колишній і чинний на час розслідування.
Крім того, автор статті вважає, що профінансувати діяльність подібногоутворення могли б Сполучені Штати. На його думку, уповноважити Комісію надіяльність необхідно щонайменше на 5 років з можливістю автоматичного продовженнямандату в подальшому, аж до припинення її роботи спеціальним законодавчимактом.
На перший погляд, ідея виглядає вкрай неординарно і, можливо, навіть зухвало.Особливо на фоні гострих розмов про зовнішнє управління Україною через МВФ,міністрів-іноземців та ін. Але, з урахуванням наявних реалій, вказаний механізмподолання корупції може виявитися єдиним дієвим інструментом викоріненнякорупційної складової у вітчизняній економічній і, насамперед, політичнійсистемі. Адже про люстрацію як метод самоочищення влади вже всі давно забули, аборотьба з корупцією стала не стільки реальними систематичними крокамиборотьби, стільки темою піару, яскравим брендом, який використовують всі безвинятку політики для нарощування популярності, оскільки цей лейтмотивкористується найбільшим запитом з боку суспільства. Відтак ні українська влада, ні опозиція невіддадуть в «чужі» руки цей продуктивний генератор передвиборчих рейтингів. Однакімітація боротьби з корупцією рано чи пізно все ж обернеться проти всіхексплуататорів цієї теми виключно у власних політичних інтересах, так як суспільствутреба не програми, а результати подолання корупції.
У нас всі віртуозно звертаються до народовладдя, як тільки мова заходитьпро політичні інтриги, війну з опонентами, нові вибори тощо. Якщо прем’єрутреба поставити президента у скрутне становища, він виступає за проведенняреферендуму, якщо партії необхідно нагадати про своє існування, вона теж згадуєпро референдум і т.д. Але цікаво, чи знайдеться бодай одна політична сила, якаініціює референдум щодо такого собі незалежного антикорупційного трибуналу,який не буде розрізняти, хто має владний імунітет, а хто ні? А, між іншим,тільки у такий спосіб можна визначити, чи справді політична еліта в Україніготова повною мірою викорінювати корупцію. Іншими словами, чи дотягуєпатріотизм українського політикуму до рівня Гватемали.
- Забезпечення позову шляхом арешту майна банку в ліквідаційній процедурі Євген Морозов вчора о 21:57
- Механізм оформлення посвідок на проживання для іноземців, які захищають Україну від КМУ Дмитро Зенкін вчора о 15:39
- Секрети роботи з експертизами: як адвокат може змінити хід справи Світлана Приймак вчора о 12:14
- Хто стоїть за податковою пільгою розміром у 19 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 11:55
- Підсумки року: як правильно закрити минулий етап і підготуватися до нового Катерина Мілютенко 30.12.2024 23:36
- Способи зміни предмету або підстав позову Євген Морозов 30.12.2024 21:29
- Парламентський "подарунок" під ялинку для сфери містобудування Любомир Зубач 30.12.2024 15:58
- Концепція ЄСІКС: короткий огляд Дмитро Зенкін 30.12.2024 15:37
- В новий рік без насильства: символи, що змінюють долі жінок Галина Скіпальська 30.12.2024 14:44
- Свідоцтво про право на спадщину: недійсность та судова практика Світлана Приймак 30.12.2024 12:34
- "УЗ" повертає не туди Євген Магда 30.12.2024 12:32
- Розуміння Сходу Сильвія Красонь-Копаніаж 30.12.2024 09:51
- Рік новий, а ти – ні Валерій Козлов 29.12.2024 22:59
- Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку за ініціативою орендодавця Євген Морозов 29.12.2024 21:19
- Реєстрація торговельної марки в Україні і не тільки Віталій Соловей 29.12.2024 17:50
-
Forbes Україна: Roshen зупинив виробництво на фабриці в Угорщині
Бізнес 16727
-
Прокачування газу в Україні з 1 січня подорожчає учетверо через нульовий транзит
Бізнес 10995
-
В Україні зірвалася рекордна оренда землі: потенційний орендар передумав платити
Бізнес 10176
-
Переможці й невдахи 2024 року: найкасовіші й найпровальніші фільми
Життя 6011
-
Україна збільшила експорт до $41 млрд у 2024 році. Що продавали — підсумки Мінекономіки
Фінанси 5864